Dışarı çıkacaklar dikkat! Rekor sıcaklık bekleniyor

Meteoroloji'den yapılan son uyarıda, ülke genelinde hava sıcaklıkları artarak mevsim normalleri üzerinde seyretmeyi sürdüreceği kaydedildi. Bu sebeple yaşlı, çocuk ve hastaların gündüz saatlerinde mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaması önerildi.

YAŞAM 13.06.2024, 08:25 Şeyda Gül
Dışarı çıkacaklar dikkat! Rekor sıcaklık bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 Haziran Perşembe gününe ilişkin hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, ülkenin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Edirne, Kırklareli ve Hakkâri çevreleri ile Van’ın doğu kesimlerinde ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığının artışını sürdürerek ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden vatandaşların dışarı çıkarken gerekli önlemlerini alması önerildi.,

Rüzgar

Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülen rüzgarın, İç Ege ve Göller Yöresinde batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı

İç Ege ve Göller Yöresinde batı ve kuzeybatıdan kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklenen rüzgara ilişkin yapılan uyarıda, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunası gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar (0)