Dikkat... Yağışlı hava geliyor!

Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre, Türkiye geneli bu hafta gök gürültülü sağanak yağışlı havanın etkisi altına girecek.

YAŞAM 07.07.2019, 19:35 08.07.2019, 08:11 Hakan Öksüz
Dikkat... Yağışlı hava geliyor!

Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın Trakya Bölgesi'ni etkisi altına alacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği beklenirken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise aşırı sıcaklara dikkat edilmesi gerekiyor.

Salı günü Karadeniz'in orta kesiminde zaman zaman yağışların görüleceği tahmin edilirken, Doğu Anadolu'da Kars, Ardahan, Ağrı, Hakkari, Van illerinde sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Çarşamba günü Trakya, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz'de etkili olacak gök gürültülü sağanak yağışlar, Perşembe günü Kuzey Ege, İç Anadolu bölgelerini de etkisi altına alacak. Çarşamba günü etkili olması beklenen yağışlarla beraber sıcakların 6 ila 8 derece düşeceği öngörülüyor.

Cuma günü ise Karadeniz Bölgesi'nin tamamında gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülürken, Adana, Mersin civarında da yağışların etkili olacağı bekleniyor.

Hafta sonunda ise yağışlar Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde yoğunlaşırken, Pazar günü Trakya, Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz ve İç Anadolu ile Doğu Anadolu bölgelerinin kuzey kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışların etkisi altına girecek.

Yorumlar (0)
açık