Dershane öğrencileri çıkarıp kapıya kilit vurdu

Karabük’te özel bir dershane sahibi kapılara kilit vurdurup ortadan kaybolunca lise ve üniversite sınavına hazırlanan yaklaşık 80 öğrenci şok oldu.

YAŞAM 23.02.2020, 00:32 Burak!
Dershane öğrencileri çıkarıp kapıya kilit vurdu

Karabük Tüccarlar Kooperatifi içerisinde bulunan özel bir dershanede öğrenciler, dersten çıkartılarak kapılara kilit vuruldu.

Öğrencilerin durumu ailelerine bildirmesi üzerine veliler, dershane önüne geldi.

Polise gidip, şikayetçi oldular

Olayı anlamaya çalışan veliler, çocuklarının sınava hazırlandığı dershanenin kilitli olduğunu görünce şok oldu. Konu ile ilgili olarak dershanenin müdürüne ulaşamayıp muhatap bulamayan veliler, 3 Nisan Polis Merkez Amirliğine başvurarak şikayetçi oldu.

Saat 11.00'da çıkarıp kapılara kilit vurdular

Liseye Geçiş Sınavına hazırlanan 8. Sınıf öğrencisi Mehmet Biçici, "Sabah 8’de geldik. 11.00'da bizi dışarı çıkartıp, kapıları kilitlediler. Biz kapının önünde kaldık. Bunu duyan ailelerimiz de buraya geldiler.” dedi.

"Öğretmenlerin maaşları da verilmemiş"

İki çocuğunu aynı dershaneye yazdıran velilerden Mustafa Demirci, “Geldim anlaştım, paramı peşin verdim. Birkaç ay sonra aksamalar başladı, öğretmenler değişmeye başladı. Sebebini sorduğumda hep bir mazeret ürettiler. Öğretmenlerin maaşları verilmemiş.” diye konuştu.

"Dünden beri arıyoruz ama ulaşamıyoruz"

Demirci, olayın duyulmasının ardından bütün velilerin dershane önünde toplandığını kaydederek, “Kimisi parasını peşin ödemiş, kimisi senet yapmış. Dünden beri kendisini arıyoruz, ulaşamıyoruz. Gece yarısı hocanın birine mesaj atmış. Ben gelemiyorum. Başının çaresine bak, Allah yardımcın olsun diye mesaj atmış.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
10
açık