Derbi öncesi evlerini takımlarının rengine boyadılar!

Diyarbakır'daki bazı vatandaşlar, yarın gerçekleşecek olan Fenerbahçe-Galatasaray maçından önce evlerini tuttukları takımın rengine boyadı.

YAŞAM 22.02.2020, 11:59 22.02.2020, 14:27

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Leblebitaş Mahallesi’ndeki bazı fanatik vatandaşlar yarın gerçekleşecek olan Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi evlerini tuttukları takımların renginde boyadı. 

Mahallede kıraathane olmadığı için maçı izleyemediklerini belirten vatandaşlar, maç izleyebilmek için ilçe veya il merkezine gidiyor. Buralara gidemeyenler ise, skor durumunu televizyondan takip ediyor ya da maç sonrası özet görüntüleri izlemekle yetiniyor.

"Maçtan haberimiz var ama gidemiyoruz"
Köy sakinlerinden Mehmet Aktaş, gencinden yaşlısına futbolu çok sevdiklerini belirtirken,  "Bu hafta sonu derbi olduğu için birçok kişi evlerini sarı-kırmızıya ve sarı-laciverte boyattı. Derbinin heyecanını köyde yaşıyoruz fakat maçı izleme ihtimalimiz yok. Gidemiyoruz çünkü köyümüzde kıraathane ya da kahve yok. Diyarbakır merkez de uzak olduğu için gidemiyoruz. Anlayacağınız maçtan haberimiz var ama gidemiyoruz" şeklinde konuştu.

"Maç skorunu telefon ya da televizyondan takip ediyoruz"
Evini Galatasaray'ın renklerine boyatan Mehmet Emin Gezer ise, "Görüyorsunuz biz fanatik Galatasaray taraftarıyız, evimizi de sarı-kırmızıya boyattık. Üç büyüklere sizin aracılığınız ile sesleniyorum. Bizlere yardımcı olsunlar, top ya da halı sahamız yok. Top oynayamıyoruz. Derbiler oluyor onları bile izleyemiyoruz. İmkanımız yok ki şehir merkezine gidelim. Hep skorları telefondan ya da televizyondan takip ediyoruz, öyle bilgimiz oluyor" ifadelerini kullandı.

"Gidene kadar kıraathanelerde yer kalmıyor"
Fenerbahçe taraftarı Mustafa Aktaş, "Fenerbahçe-Galatasaray maçı en büyük derbi maçıdır. Bundan dolayı takımımızı ve Fenerbahçe’yi seviyorum. Evimi de sarı-laciverte boyadım. Boyadım ama bu maçları bir türlü izleyemiyoruz. Köyde yayıncı kuruluş olmadığı için izleyemiyoruz. Şehir merkezi de bize 60 KM uzak. Şehir merkezine ya da ilçe merkezine gidene kadar kıraathanelerde yer kalmıyor ve bir türlü izleyemiyoruz. Ondan dolayı ya köyümüzde evimizi boyuyoruz ya da cep telefonu ve televizyondan skorları görüyoruz.

Burada bulunanlar küçük çocuklardan dedelere kadar hepsi futbolseverler. Futbolu seviyoruz ama top sahamız bile yok. Futbol oynayacağımız yer olmadığından üç büyük takımlara çağrım bizim köyümüze futbol sahası yapmalarını rica ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu