Denizli'de 20'ye yakın araç birbirine girdi

Kar yağışı zincirleme kazaya neden oldu. Buz pistine dönen yolda 20’ye yakın araç birbirine girdi.

YAŞAM 02.01.2020, 13:11 02.01.2020, 13:17
Denizli'de 20'ye yakın araç birbirine girdi

Denizli’de havaların soğuması ile kentin yüksek kesimlerinde ve bazı ilçelerde yaşanan yoğun kar yağışı olumsuzlukların da yaşanmasına neden oluyor.

Acıpayam Aliveren Mahallesi'nde buz pistine dönen yol, araçların kayarak birbirine girmesine neden oldu. Kayan 20’ye yakın araç, birbirine girerek zincirleme kazaya sebep oldu.

Hafta başından bu yana Denizli'de devam eden soğuk havalar ve kar yağışı, buzlanmayı da beraberinde getirdi. Yağmur yağışının etkili olduğu Denizli'de yüksek kesimler ile beraber bazı ilçelerde yağış kara çevirince yaşam hayli olumsuz yönde etkilendi.

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde de yağan kar yağışı sonrası Aliveren Mahallesi'nde özellikle ulaşımda aksamalara sebep oldu. Sürücüler kara hazırlıksız yakalanınca, kazalar da kaçınılmaz oldu. Acıpayam-Çameli ilçesi karayolu Aliveren rampasında meydana gelen buzlanma sonrası zincirleme kazalar yaşandı. Zincirleme kazada otomobil, kamyonet ve minibüslerin de olduğu 20’ye yakın araç birbirine girdi.

Maddi hasarla atlatılan kazalarda ölen ya da yaralanan olmadı. Rahmi Genç isimli bir vatandaşın cep telefonu ile çekerek sosyal medyaya yüklediği video ise yaşanan kazanın ucuz atlatıldığını gözler önüne serdi.

Diğer taraftan, jandarma ekipleri yolda zinciri ve kar lastiği olmayan araçların geçişine izin vermezken, karayolları ekipleri de yolda tuz ve kumlama çalışması yapıyor.

Yorumlar (0)
18
açık