Cumhurbaşkanı müjdeledi! Bilgisayar ve telefon alımını kolaylaştıracak adım

Gençlerin bilgisayar ve telefon alımını kolaylaştıran düzenleme hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin teknolojik cihazlara erişimini kolaylaştıracak düzenleme için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yapılacağını açıkladı.

YAŞAM 05.02.2022, 17:51 05.02.2022, 17:51 Ömer Aksan
Cumhurbaşkanı müjdeledi! Bilgisayar ve telefon alımını kolaylaştıracak adım

Artan döviz kuru, büyük zamlar ve yüksek enflasyon sebebiyle teknolojik ürünlere ulaşmak artık çok zorlaştı. Gençler için özellikle teknolojik ürünler hayal olmaya başladı.

Teknolojik cihazlara erişim için düzenleme yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da katıldığı Gençlik Buluşması etkinliğinde, gençlerin teknolojik ürünlere erişimini kolaylaştıran düzenleme konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışma yapılacağını bildirdi.

Gençlik Buluşması adlı etkinlikte bir öğrenci, Cumhurbaşkanına şu soruyu yöneltti:

“Sayın Cumhurbaşkanım, teknoloji ile iç içeyiz. Ancak şu anda telefon, bilgisayar gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak çok maliyetli. Bu anlamda bizlere destek müjdesi verebilir misiniz? Böyle bir çalışma yapılıyor mu?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise soruya, “Geçlerimizin bu istekleri kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bir çalışma gerçekleştirelim. Ona göre adım atalım” sözleriyle cevap verdi.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu