Covid-19 hastası, otobüsle seyahat ederken Kırıkkale’de yakalandı 

PCR testi pozitif olan kadın, şehirlerarası seyahat ederken otobüste yakalandı. Yurtta karantinaya alınan kadına ve otobüs firmasına 4 bin 50’şer TL idari para cezası kesilirken 48 yaşındaki kadının otobüse biletsiz bindiği öğrenildi. 

YAŞAM 23.09.2021, 13:09 24.09.2021, 09:43
Covid-19 hastası, otobüsle seyahat ederken Kırıkkale’de yakalandı 

Çorum’dan Ankara istikametine yolcu taşıyan bir otobüs, rutin HES ve GBT kontrolleri için Kırıkkale’de durduruldu. Yahşihan ilçesindeki trafik kontrol noktasında durdurulan otobüste yapılan incelemelerde Sevda D. isimli 48 yaşındaki kadının PCR testinin pozitif olduğu ve karantinada olması gerekirken seyahat ettiği ortaya çıktı. Biletsiz seyahat eden kadına para cezası kesildi 

Polis ekipleri durumu kısa sürede İl Salgın Denetim Merkezi’ne bildirdi. Olay yerine gelen filyasyon ekipleri, karantina kurallarını ihlal eden Sevda D.’yi merkezde bulunan yurtlardan birine yerleştirerek karantina altına aldı. Bu sırada kadının otobüse yoldan bindiği ve biletsiz olduğu öğrenildi. HES kodu sorgulamadan ve bilet kesmeden yolcu alan firmaya ve hasta kadına 4 bin 50’şer lira idari para cezası kesildi. 

Yorumlar (0)