Çocukları için yürüdüler: Hakkari’de HDP il binası önünde eylem

Hakkari'de evlatlarının dağa götürülmesinden dolayı HDP'yi sorumlu gören aileler, partinin il başkanlığı önündeki eylemlerini bu haftada kararlılıkla sürdürüyor.

YAŞAM 05.12.2022, 14:45 05.12.2022, 17:44 Merve Yüksel
Çocukları için yürüdüler: Hakkari’de HDP il binası önünde eylem

Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan aileler, , ellerinde taşıdıkları "Diyarbakır anneleri Hakkari anneleri Diyarbakır el ele" yazan pankartla, çocuklarının fotoğrafları ve Türk bayraklarıyla HDP İl Başkanlığı binasına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Terör yapılanması PKK ve HDP karşıtı sloganlarda bulunan aileler, evlatlarına teslim olmaları yönünde çağrı yaptı.

“En fazla Müslümanlara ve İslam’a zarar verdiler”

PKK tarafından eşinin kardeşinin dağa kaçırıldığını ifade eden Leyla Çiftçi, evlatlarını bekleyen aileler adına açıklamada bulundu. Çiftçi, 30 Kasım günü Pençe-Kilit Harekatı alanında bölücü terör örgütü üyeleri ile meydana gelen çatışmada yaralanan ve yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Hakkarili Topçu Uzman Çavuş Nedim Korkmaz'ın yakınlarına başsağlığı diledi.

Terör örgütünün yurt dışında ve yurt içerisinde sıkıştığı zamanlarda çaresizliğini eylemlerle saklamaya çalıştığını dile getiren Çiftçi, "Gelin, birleşelim, korkmayın. Hep birlikte yavrularımızı dağdan alalım. Düşünüyoruz ki, azimle seslerini çıkartan biz annelerin bu çabasıyla terör örgütleri tarafından kaçırılan yavrularımız bizlere geri gelecek. Evlat nöbetinde olan tüm annelerle beraber ‘teröre son verilsin’ diyoruz. Buradan terörü hep beraber lanetliyoruz. Büyük bir kısmımız terörün vahşi tarafına şahit olmuş kişileriz, terör yapılanmalarının kalleş saldırıları sırasında vatandaşlarımız hayatını kaybetti. Bu katiller kimi zaman PKK, kimi zaman DEAŞ, kimi zaman ise FETÖ şeklinde karşımıza geldi. Coğrafyaları, iddiaları ve adları farklı gibi görünse de bu örgütlerin hepsi Müslümanlara karşı şekilde hareket ediyor. Müslümanları öldürerek en büyük zararı yine Müslümanlara ve İslam'a verdiler. Akıtılmış olan bu kanda tabii ki bölücü terör yapılanması kadar bu teröristlere destek ve silaha boğanların da katkısı vardır. İlk zamanlardan bu yana proje olarak bilinen bir yapı şeklinde faaliyet gösteren PKK ve ona destek verenlerin bu oyunu sonlanmalıdır. Toprak birliğimizi tehdit eden bu terör yapılanmasını kökünden temizleme konusunda kararlıyız" dedi.

Yorumlar (0)