Çeşme Alaçatı, bu kez de dondurma fiyatıyla gündemde: İşletme sahibi konuştu

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı yine pahalılıkla gündeme geldi. 5 top dondurmanın bin 50 TL olduğu iddiaları sosyal medyanın gündeme bomba gibi düştü. İşletme sahibi Ömer Gökdoğan ise kendini savunarak, 3 kişinin 7 top dondurma aldığını, ekstralarla hesabın 700 TL olduğunu söyledi.

YAŞAM 14.06.2024, 15:24 15.06.2024, 16:52 Hanife
Çeşme Alaçatı, bu kez de dondurma fiyatıyla gündemde: İşletme sahibi konuştu

Ünlü tatil merkezi Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’da, 5 top dondurmanın fiyatının bin 50 TL olduğu iddiası sosyal medyada viral oldu.

Yapılan bu paylaşım sonrası Alaçatı yine pahalılıkla gündeme gelirken, gözler Kurban Bayramı’nda 1 milyonun üzerinde kişiyi ağırlamaya hazırlanan tatil merkezine çevrildi.

"Hesap Bin 50 Değil, 700 TL"

Söz konusu işletme sahibi Ömer Gökdoğan, kendini savunarak, bir top dondurmanın 70 TL’den satışının yapıldığını, hesabın bin 50 TL değil, 700 TL olduğunu öne sürdü. İşletme sahibi Gökdoğan, 3 kişinin iş yerine geldiğini ifade ederek, bu kişilerin 3 ekstra fiyatlı külah, biri Antep fıstıklı 7 top dondurma aldığını söyledi.

"Bir Külahın Ekstra 70 Lira Ücreti Var, Diğer Külahın Ekstra Ücreti Yok"

Paylaşımdan sonra zor durumda kaldıklarını, vergi memurlarının ziyarete geldiğini ifade eden Gökdoğan, özel olarak hazırlanan bir külahtan ekstra ücret alındığını söyledi.

Gökdoğan, "Şimdi o arkadaşlar biraz abartmışlar. Onların mizacı öyle, bazı yerlere gidip yüksek meblağ fiyat ödüyorlar. Burayı da işte yüksek meblağ gibi gösterdiler. Bayağı bir dondurma seçtiler. Zaten hepsi büyük külah da aldı. Bir külahın ekstra 70 lira ücreti var, diğer külahın ekstra ücreti yok.” Dedi.

Zaten bir fiyat listelerinin olduğunu belirten İşletmeci sahibi, o kişilerin büyük külahta dondurma aldıklarını , Antep fıstıklı dondurmanın fiyatının 140 lira olduğunu söyleyerek, “ Zaten işin gerçeği toplam fiyat bin 50 TL değil, 700 lira; yani 3 kişi dondurmayı 700 lira aldılar. Bence fiyat çok abartıldı, sosyal medyada olsun, diğer yerler olsun büyütüldü. Saçma sapan bir hal aldı" ifadelerine yer verdi.

"Antep Fıstıklı Dondurma Hariç Bütün Dondurmaların Topları 70 Lira"

Antep fıstıklı dondurmaların çift top sayıldığını ve 140 TL’den satıldığını ifade eden işletme sahibi Ömer Gökdoğan, "Bunu herkese söylüyoruz, altını biz çiziyoruz; ’beyefendi fiyat farkları var, haberiniz olsun’ veya Antep fıstıklı seçtiklerinde, ’beyefendi fiyat farkınız var, haberiniz olsun’ diye bunu ısrarla söylüyoruz. Antep fıstığı hariç hepsi 70 lira. Antep fıstığı çift top sayılıyor 140 lira; çünkü çok maliyetli geliyor ve içinde baklavacıların kullandığı gerçek fıstık var. " ifadelerine yer verdi.

"Normal Şehirlere Göre 2 Katı Olması Pahalı Olduğunu Gösteriyor"

Alaçatı’ya tatile gelen bazı vatandaşlar fiyatların normal olduğunu söylerken, bazıları ise fiyatları pahalı buldu.

Berrin Navruz (50), aynı işletmeden 3 top dondurmayı 200 liraya aldıklarını anlattı. Navruz, "İzmir merkezde topu 30 lira desek, 2 katı. Turistik bir yer olarak baktığımızda, aman aman yüksek değil; ama normal şehirlere göre 2 katı olması da pahalı olduğunu gösteriyor. 200 lira bir dondurmaya verdik" diye konuştu.

"Alaçatı Genel İtibariyle Çok Pahalı"

Elif Aktaş (25) da, "Dondurmadan her gün alınmaz; fakat bir kerelik denenebilir. Çok fazla abartı bir fiyat olduğunu düşünmüyorum ben. Alaçatı genel itibariyle çok pahalı, inanılmaz. Çok yüksek rakamlar var gerçekten bilindik restoranlarda vs" dedi.

Yorumlar (0)