Cani babanın cezası belli oldu!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 6 yaşındaki oğlunu şiddet uygulayarak öldüren cani baba, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

YAŞAM 12.07.2019, 15:13 Banu Fırıncılar
Cani babanın cezası belli oldu!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 6 yaşındaki oğlunu elektrikli süpürgenin borusuyla döverek öldüren cani baba, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca, diğer çocuğuna da işkence yaptığı için 12 yıl hapis cezası verildi. 

Duruşma, İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Tutuklu sanık Mehmet Ali Yılmaz, boşandığı eşi Gülistan Özger ve tarafların avukatları duruşmaya katıldı.

"Oğlumu onun iyiliği için dövdüm"

Sanık Mehmet Ali Yılmaz, savunmasında suçsuz olduğunu ileri sürdü.

Yılmaz, oğlu Mertcan'ı onun iyiliği için dövdüğünü iddia ederek, "Ben oğlumu onun iyiliği için dövdüm, 'benim gibi olmasın, okusun' diye vurdum." dedi.

Sanık, 'oğlunu öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, olayda hayatını kaybeden 6 yaşındaki Mertcan ve diğer çocuğuna 'işkence etmek' suçundan da toplam 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

"Sistematik işkence neticesinde bu hale gelmiş biri"

Avukat Mehtap Sert, duruşmanın ardından adliye önünde gazetecilere açıklamada bulundu. Avukat Sert, karardan memnun olduklarını ve istedikleri sonucu elde ettiklerini ifade etti.

Sert, güçlü ve iradeli bir şekilde hukuki mücadele verdiklerini kaydederek, şunları söyledi:

"Sanık suçlamaların tamamını reddetti fakat elde edilen deliller neticesinde suçu sabit görüldü. Dosyadaki deliller itibariyle suçu sabit görüldüğünden Mertcan açısından ağılaştırılmış müebbet ve her iki kardeşe de işkence suçundan ayrı ayrı 6 yıl verildi. Sonuçtan memnunuz ancak ben bu konuyla ilgili sadece şunu eklemek istiyorum, Mehmet Ali Yılmaz da çocukken çok şiddet görmüş biri, sistematik işkence neticesinde bu hale gelmiş biri. Koruyamadığımız bir çocuk büyüyünce, koruyamadığımız başka bir çocuğu öldürdü." 

Ne olmuştu?

2 Ocak günü Gültepe Mahallesi'ndeki adrese giden 112 Acil Servis ekibi, başına sert nesneyle vurulduğu anlaşılan 6 yaşındaki Mertcan Yılmaz'ı, İskenderun Devlet Hastanesine kaldırmıştı. Mertcan Yılmaz, hastanenin cerrahi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmış ancak 5 Ocak'ta hayatını kaybetmişti. 

Eşinden 1,5 yıl önce boşanan baba Mehmet Yılmaz, soruşturma kapsamında oğluna şiddet uyguladığı iddiasıyla tutuklanmıştı.

Savcılık talimatıyla, Yılmaz'ın diğer çocuğu Y.T.Y. de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştı.
 

Yorumlar (0)
açık