'Can dostu'yla huzurevinde hayatı paylaşıyor

Düzce'de altı sene evvel köpeği 'Puki'yi de yanına alarak huzurevine yerleşmeye karar veren 72 yaşındaki Ersan Tuzcu, can dostunu bir saniye bile yanından ayırmıyor.

YAŞAM 08.08.2022, 00:48 08.08.2022, 17:11 Koray
'Can dostu'yla huzurevinde hayatı paylaşıyor

Akçakoca ilçesinde ikamet eden emekli demir-çelik işçisi ve iki çocuk babası Tuzcu, 10 sene evvel arkadaşının doğum yapan köpeğinden bir yavruyu sahiplendi.

'Puki' ismini verdiği köpeğiyle yaşamaya başlayan Tuzcu, 2016'da huzurevine yerleşme isteğinde bulundu. Tuzcu, 'Puki'yi de yanına alma isteğinin idare tarafından kabul görmesi üzerine köpeği ile birlikte huzurevine yerleşti.

Huzurevi yönetimi ise sevimli köpeğe bahçede bir yuva yaptı.

Tuzcu'nun bir saniye dahi yanından ayrılmayan Puki, diğer huzurevi sakinleri ve personellerine de kendini sevdirdi.

"İnsan hiç çocuğunu verebilir mi?"

Ersan Tuzcu, basın mensuplarına, huzurevinde köpeğiyle birlikte mutlu bir yaşam sürdüğünü ifade etti.

Puki'nin kendisi için çok kıymetli olduğunu kaydeden Tuzcu, şu ifadelere yer verdi:

"Benim iki çocuğum var, üçüncüsü ise Puki. O benim canım ciğerim. İsteyenler oluyor ama vermiyorum. İnsan hiç çocuğunu verebilir mi? Ona kulübe yaptık ama yine de penceremin dibinde yatıyor. Beni hiç ama hiç bırakmıyor."

"Aralarında muhteşem bir dostluk var"

Huzurevinin müdürü Hülya Keskin ise Puki'nin 49. misafirleri olduğunu dile getirdi.

Tuzcu ve köpeğini altı senedir misafir ettiklerini aktaran Keskin, "Birbirlerine çok bağlılar. Aralarında muhteşem bir dostluk var. Adeta bir baba-çocuk ilişkisi var. Kendi karnını doyurmadan önce Puki'nin karnını doyuruyor. Huzurevi sakinleri ve personelleri de ona alıştılar ve sahiplendiler." sözlerini sarf etti.

Yorumlar (0)
26
açık