Bulgarların akın ettiği Ulus Pazarı kapatıldı!

Edirne'de her hafta Cuma günü kurulan ve Bulgarların akın ettiği Ulus Pazarı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında kapatıldı. 

YAŞAM 25.11.2020, 17:25
Bulgarların akın ettiği Ulus Pazarı kapatıldı!

Türkiye'de son bir günde 7 bin 381 yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastası tespit edildi. Her geçen gün hasta sayısı biraz daha artarken, Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında daha sıkı önlemler alınıyor.

İl Hıfzıssıhha Kurulları, yeni tip koronavirüsü (Covid-19) kontrol altında tutabilmek için yeni kararlar veriyor. 

Edirne Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı'na ilişkin yeni bir karar aldı. 

Edirne dışından birçok kişinin gelmesiyle beraber yeni tip koronavirüsün (Covid-19) bulaşma oranının arttığına dair sonuca varıldığı, bu nedenle Ulus Pazarı'nın iki hafta boyunca kapatılmasına yönelik karar verildiği belirtildi. 

Ulus Pazarı'nın 27 Kasım Cuma günü ile 4 Aralık Cuma günü arasında kapalı tutulacağı kaydedildi. 

Edirne'de her hafta Cuma günü kurulan Ulus Pazarı'na Bulgarlar son zamanlarda akın etmişlerdi. Bulgar Levası'nın Türk Lirası karşısında değer kazanması üzerine Bulgarlar, Ulus Pazarı'ndan temizlik malzemesi, giysi, züccaciye ürünü ve ilaç gibi neredeyse bütün gereksinimlerini karşılamaya başlamışlardı. (1 Bulgar Levası, şu anda yaklaşık 4,86 Türk Lirası'na denk geliyor.)

Bulgaristan'dan Ulus Pazarı'na son bir ay içerisinde 232 bin 324 kişinin geldiği ifade edilmişti.

Yorumlar (0)