Bu illerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Temmuz 2023 Perşembe gününe ilişkin hava durumu tahminlerini paylaştı. Bazı illerde yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlarının etkili olacağı kaydedildi.

YAŞAM 06.07.2023, 08:10 06.07.2023, 08:21 Hakan Öksüz
Bu illerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor!

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre bugün yurdun bazı bölgelerinde sağanak yağışlar etkili olacak. Sabah saatlerinde Edirne, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Kütahya, Bursa ile Balıkesir'in güney ilçeleri, Uşak, Eskişehir ve Manisa çevrelerinin yanı sıra Hatay'ın batı kıyısı, Osmaniye ve Adana'nın kuzeyinde sağanak yağış bekleniyor.

Öğle saatlerden sonra İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesinde gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görülecek. Yurdun diğer bölgelerinde hava açık ve az bulutlu olacak.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde

Hava sıcaklığı, hafta boyunca olduğu gibi Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde kalacak. Güneydoğu Anadolu'daki yüksek hava sıcaklığı, güneş çarpması riskini artırabilir.

İllere göre hava sıcaklığı tablosu

İstanbul'da bugün ortalama hava sıcaklığı 32, Ankara'da 34, İzmir'de 35, Antalya'da 30, Şanlıurfa'da 42, Hakkari'de 33, Erzurum ile Trabzon'da 28 derece olacak. Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz kıyılarında rüzgar, güneyli yönlerden esecek.

Yorumlar (0)