Bu hafta 13 film beyaz perdede

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli olmak üzere toplam 13 film vizyona girecek.

YAŞAM 13.06.2019, 10:05 13.06.2019, 10:33
Bu hafta 13 film beyaz perdede

Felix Gary Gray'ın yönetminliğini yaptığı; Tessa Thompson, Chris Hemsworth, Liam Neeson, Emma Thompson ve Rebecca Ferguson'un başrolünde oynadığı "Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit" izleyici ile buluşacak.

"Siyah Giyen Adamlar" serisinin yeni projesi "Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit", dünya dışı yaratıklar karşısında yeryüzünü korumaya çalışan birimin saha görevlileri Ajan M ve Ajan H'nin hikayesini anlatıyor.

Hayli sevilen Siyah Giyen Adamlar seriden yola çıkan bu yeni bölümde, dünyayı kötülüklerden arındırmaya çalışan ekibin, bugüne kadar karşılarına çıkan en büyük tehdit olan köstebeği ortaya çıkarmak için kurdukları takımla birlikte verdikleri mücadele konu ediliyor.

Rocketman

Dexter Fletcher'ın yönetmenliğini yaptığı "Rocketman", Elton John'un hayatının önemli yıllarına ait bilinmeyenleri konu alan epik bir müzikal hikayeyi sinemaya taşıyacak.

Taron Egerton, Bryce Dallas Howard, Jamie Bell, Richard Madden, Gemma Jones, Charlie Rowe ve Stephen Graham'ın başrolü paylaştığı film; utangaç bir piyano dehası olan Reginald Dwight'ın dünyaca ünlü, süper star Elton John'a dönüşümünün muhteşem yolculuğunu konu ediniyor.

Elton John'un en sevilen şarkıları üzerine kurulan ve Taron Egerton performansı ile hayat bulan hikaye, küçük kasabada yaşayan bir çocuğun pop kültürünün dünyaca ünlü en ikonik figürlerinden biri olmasını anlatıyor.

Solaris

Beyaz perdenin önemli yönetmenlerinden Andrei Tarkovsky'nin yönettiği 1972 yapımı Sovyet sanat filmi "Solaris" Başka Sinema gösterim programı kapsamında Türk izleyicileriyle buluşacak.

Natalya Bondarchuk, Donatas Banionis, Jüri Jarvet, Nikolay Grinko, Anatoliy Solonitsyn, Olga Barnet ve Vitalik Kerdimun gibi isimlerin oynadığı gizemli dram "Solaris", bilim kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Stalker

Haftanın bir diğer bilim kurgu filmi ise yine Rus sinemacı Andrei Tarkovsky'nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu "Stalker" olacak.

Tarkovsky'nin 1979 yapımı filminin başrollerinde ise Alisa Freyndlikh, Aleksandr Kaydanovskiy, Anatoliy Solonitsyn, Nikolay Grinko, Natalya Abramova ve Faime Jurno oynuyor.

Ayna

Andrei Tarkovsky'nin 1975 yapımı filmi "Ayna" da bu hafta Başka Sinema gösterim programı kapsamında Türk izleyicilerinin ilgisine sunulacak.

Ayna filmi, çocukluk anıları, güncel olaylara dair sahneler ve Tarkovsky'nin babası Arseny Tarkovsky tarafından kaleme alınan güncel olaylara dair şiirler ile kompoze edilmiş bir otobiyografiden oluşuyor.

Kuyu

Lee Cronin'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu "Kuyu", travmatik geçmişini arkasında bırakmak için oğlu ile birlikte İrlanda kırsalında sakin bir eve yerleşen bir kadının, oğlunun ormanda kaybolması sonrası kendisini içerisinde bulduğu paranoya girdabını anlatıyor.

Korku türündeki Kuyu filminin başrollerini Seana Kerslake, James Quinn Markey, Simone Kirby ve Steve Wall paylaşıyor.

Cinnet

Aytekin Birkon'un yönetmenliğini üstlendiği yerli korku filmi "Cinnet", bir sabah kendisini kocasını öldürmüş şekilde bulan fakat olanlara dair hiçbir şey hatırlamayan bir kadının bu cinayetin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarma çabasını konu alıyor. 

Hayalimdeki Köy

Cüneyt Faruk Arkın'ın yönetmenlik kotluğunda oturduğu, başrolünde Eşref Kolçak, Nuri Alço, Hacı Ali Konuk, Levent Taşçı, Burçak Kabadayı ve Selahattin Taşdöğen ile oynadığı "Hayalimdeki Köy"; komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Akıllara Seza

Romantik komedi filmi olan "Akıllara Seza", 1997 yılında lise mezuniyetine giderken trafik kazası geçirip komaya giren bir gencin; 22 sene sonra komadan uyanıp trafik kazasından önce sevdiğinin peşinden gitmesini konu ediniyor.

Haldun Boysan, Ulaş İnan Torun, Aslıhan Güner, Timur Acar, Kemal Uçar, Sema Atalay, Erdem Baş ve Onur Sermik'in rol aldığı filmin yönetmenliğini ise Serdal Genç üstlendi.

Bekçi

Durmuş Akbulut'un yazıp yönetmenliğini yaptığı; Turan Özdemir, Koray Ergün, Serhan Süsler, Uğur Karabulut, Engin Çelik ve Pelin Ermiş'in rol aldığı "Bekçi", bir kasaba mezarlığında gece bekçiliği yapan bir adamın hikayesini odağına alıyor.

Ferhat ile Şirin: Ölümsüz Aşk

Tolga Yüce, Çağla Şimşek, Tevfik İnceoğlu, Murat Kuşçu, Gönül Acar, Muharrem Erdemir ve Belkıs Akçil gibi önemli isimlerin rol aldığı "Ferhat ile Şirin: Ölümsüz Aşk" filminin yönetmenliğini Murat Kuşçu yaptı.

Tekne

Winston Azzopardi'nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve Joe Azzopardi'nin başrolünde oynadığı "Tekne"; ava çıkan ve yolunu kaybeden bir balıkçının başına gelen esrarengiz olaylar etrafında dönüyor.

Kahraman Tavuk Uzayda

Alex Orrelle ve Eduardo Schuldt'un yönetmenliğini yaptığı animasyon film "Kahraman Tavuk Uzayda", Condorito ve arkadaşlarının maceralarını beyaz perdeye taşıyacak.

Yorumlar (0)
16°
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P