Benzin istasyonunda faciaya rakam kaldı

Düzce'de akaryakıt alan otomobil benzinlik pompasına bağlıyken alev aldı. Benzinlik çalışanları tarafından kenara çekilen otomobil alevlere teslim oldu.

YAŞAM 27.10.2019, 07:06
Benzin istasyonunda faciaya rakam kaldı

Düzce merkeze bağlı Duraklar Köyü mevkiinde benzin istasyonundan akaryakıt alan otomobil, bir anda motor kısmından alev aldı. Otomobil, benzin istasyonu çalışanları tarafından akaryakıt pompalarından itilerek uzaklaştırıldı. Durum bir taraftan 112 itfaiyeye haber verilirken diğer taraftan benzinlik çalışanları yangını kendi güçleriyle söndürmeye çalıştılar. Olay yerine itfaiye ekiplerinin de gelmesiyle otomobil istasyon çalışanları ve itfaiye ekibinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Otomobilin benzin istasyonuna ait pompadan uzaklaştırılması ve itfaiye ekipleri tarafından söndürülmesiyle facia ucuz atlatıldı. 

Alınan bilgiye göre, Düzce şehir merkezinden Aydınpınar köyü istikametine gitmekte olan Erkan Furuncu’nun kullandığı 81 AAP 240 plakalı otomobil akaryakıt almak için Duraklar köyü mevkiinde akaryakıt istasyonuna girdi. Pompaya yaklaşan otomobil, yakıt aldığı esnada otomobil elektrik kontağı sebebiyle bir anda motor bölümünden alev aldı. Alevleri gören istasyon çalışanları hemen otomobili pompalardan uzaklaştırarak kenara itekledi ve yangın söndürme tüpleriyle araçtaki yangına müdahale etti.

Durumun 112 itfaiyeye ihbar edilmesi üzerine olay yerine kısa sürede Düzce İtfaiye Müdürlüğü ekipleri geldi. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahalesi ile yangın daha fazla büyümeden ve pompalara sıçramadan söndürüldü. Benzin istasyonunda facianın eşiğinden dönüldü. 

Jandarma ekipleri yangınla ilgili inceleme başlatırken, motor kısmı yanan otomobil tamamen kullanılmaz duruma geldi. 

Yorumlar (0)
21
kapalı