Bayramın ikinci ve üçüncü gününde hava nasıl olacak?

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre bayramın ikinci ve üçüncü gününde hava nasıl olacak? İşte bölgelere göre hava durumu tahminleri...

YAŞAM 10.04.2024, 20:18 10.04.2024, 20:41 Hakan Öksüz
Bayramın ikinci ve üçüncü gününde hava nasıl olacak?

Bayramın ikinci ve üçüncü gününde yurt genelinde havanın nasıl olacağı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre yarın İstanbul, İzmir ve Bursa'da hava güneşli olsa da rüzgar sert esecek. Antalya'da yarın etkili olacak hafif sağanak yağış, cuma günü kısa aralıklı sağanak şeklinde kendini gösterecek.

Marmara'da güneş ve rüzgar bir arada

Marmara'da pazar gününe kadar hava rüzgarlı olacak. Güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar, rüzgara karşı tedbirli olmalı. Hava sıcaklığı 21 ila 23 derece arasında değişecek. Trakya'da cumartesi günü yerel yağış olasılığı var.

İç Anadolu'da kısa süreli yağış bekleniyor

İç Anadolu Bölgesi'nde bayramın ikinc ve üçüncü gününde rüzgarın kuvveti artacak. Sivas, Kayseri, Aksaray ve Konya'da yarın ve cuma günü kısa süreli yağış geçişleri görülecek. 

Ege'de karayel sert esecek

Yarın ve cuma günü Ege'de hava güneşli olacak ancak karayel sert esecek. Muğla ile Denizli arasındaki bazı ilçelerde kısa süreli sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı Bodrum'da 26, Denizli'de 28, Muğla'da 26 derece olacak.

Akdeniz, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu

Akdeniz'de yarın Hatay, Mersin, Isparta ve Adana'da aralıklı yağış var. Adana sıcaklık 25 dereceye kadar çıkacak. Karadeniz'in sahil kesimi çoğunlukla bulutlu olacak. Rize-Artvin dolaylarında sağanak geçişleri görülebilir. Rüzgarlar, Karadeniz'den serin esecek.

Yorumlar (0)