Bayram yolunda bunlara dikkat edin!

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda hareketlilik başladı. Ek seferler dahil bütün otobüs hatların doldu. TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, “Şu an ana hatlarımız dolu, ilave seferlerimiz dolu. Biz şu an otobüs bulamıyoruz ek sefer açamıyoruz." diye konuştu.

YAŞAM 30.05.2019, 19:20
Bayram yolunda bunlara dikkat edin!

9 günlük Ramazan bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı doldurdu, otogar adeta ana-baba gününe döndü.

Yoğunluktan memnun olduklarını söyleyen Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, “Hem bayram 1 ay önceden 9 gün bir tatil verildi. Bu bizim için çok faydası oldu. Çünkü millet bir ay önceden hazırlanmaya başladı. Otobüsler dolmaya başladı. Ek seferler açtık, ek seferler de doldu. Haziran ayında full çalışıyoruz. Şuan ana hatlarımız dolu, ilave seferlerimiz dolu. Biz şu an otobüs bulamıyoruz ek sefer açamıyoruz. Çünkü öyle bir bereket ayı oldu ki, korkunç bir yolcu transferi oldu. Çok mutluyuz. Çok memnunuz" dedi.

"ŞEHİR İÇİ ÇALIŞAN OTOBÜSLERE DİKKAT EDİN"

Özcan, “Halk otobüsleri ile garaj dışındaki otobüslerle seyahat etmesinler. Çünkü onların lastiklerinin, motorlarının arızalarını bilemezsiniz. Çünkü onlar şehir içi çalışan otobüsler. Bir de aileler toplanıyor bir otobüs tutuyorlar. Sakın o otobüslere binmesinler. Belgeli otogarlardan kalkan otobüslere binsinler. Diğer türlü kazaya neden olabiliyorlar" değerlendirmesini yaptı.

"BİLETLERDE KOLTUK NUMARASI OLMALI"

Yolcuları sahte biletler hakkında uyaran Birol Özcan, “Kahvehanelerde, kasaplarda bilet satıyorlar. Mesela Haliç'e git bilet satıyorlar. Vatan Caddesi'nde Emniyet'in önünden otobüsler kaldırıyorlar. Mülteciler dahi kaldırabiliyor. İnternetten bilet aldıklarında da vatandaşların dikkat etmesi lazım. Çünkü TC Kimlik Numarası'nın, koltuk numarasının yazılması lazım. Geçen gün internetten bilet satmışlar, geldiler buraya ortada ne bilet var ne de otobüs var. Bu konuda dikkat ederlerse çok iyi olur" diye konuştu.

"YOĞUNLUK DAHA DA ARTACAK"

Özcan, “Şuanda 1600 - 1700 arasında İstanbul Esenler'den çıkışımız var. Ama bayramda bu yüzde 50 daha fazla olacak. Çünkü, Ankara'nın 1 ay önceden 9 gün tatil vermesi, seçimin yenilenmesi, okulların tatile girmesi ile birlikte bu rakam yarından itibaren 2 bin 500 - 2 bin 700'e kadar çıkacak. Diğer illerde de aynı şekilde olacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)