Batman'da felaket: Sele kapılan 3 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı!

Batman'da kuvvetli yağışların neden olduğu sel, Seyitler Mahallesi'nde 7 kişilik aileyi parçaladı. Sele kapılan aynı ailedeki anne, baba ve 2 kardeş yakınları tarafından kurtarılırken yaşları 1, 3 ve 5 olan çocuklar selde kaybolmuştu, 3 çocuğun cansız bedenlerine ulaşıldı.

YAŞAM 20.11.2023, 09:38 20.11.2023, 13:06 Hakan Öksüz
Batman'da felaket: Sele kapılan 3 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı!

Batman'da akşam saatlerinde etkisini gösteren sağanak yağış, sele neden oldu. Kent genelinde bir çok ev ve iş yerini sel bastı. 

Gece saatlerinde yaşanan sel felaketinde, Seyitler Mahallesi'nde ise 7 kişillik bir aile sele kapılarak sürüklendi.  Aynı aileden 1, 3 ve 5 yaşlarında olduğu öğrenilen 3 kardeşin sel sularına kapıldığı kaydedildi.

İhbarla bölgeye sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. 7 kişilik aileden biri babaanne 3'ü çocuk 4 kişi hayatını kaybetti.

Aileden 4 kişi kurtarıldı

7 kişilik ailedeki baba ve anne ile birlikte 2 çocuk kurtarıldı. Yaşları 1, 3 ve 5 olan 3 çocuğun ise yüksekliği 1,5 metreye çıkan çamurun altında kaldığı belirtildi.

Dün akşam vatandaşlar tarafından sudan çıkarılan kadına ilk müdahaleyi yapan sağlık ekipleri, Güner'in öldüğünü belirledi.

Lalihan Güner'in (54) cesedi, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ekiplerin çalışmaları sonucu A. Güner (1) ve İ. Güner'in (5) cansız bedenlerine evlerinin yaklaşık 800 metre ilerisinde ulaşıldı. 9 yaşındaki kayıp Birgül Günel’in bulunmasıyla birlikte arama çalışmaları sonlandırıldı. 

Batman Valisi Ekrem Canalp bölgeye geldi

Çocukların sele kapıldığı bölgeye gelen Batman Valisi Ekrem Canalp, ekiplerden bilgi almıştı.

Vatandaşların selden kurtardığı Ceylan Güner ile Aysun Güner'in, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alındığı bildirildi.

Yorumlar (0)