Başkentte 'simit-kahvaltı' kartı uygulaması!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik "Simit-kahvaltı kartı" vermek için anlaştı. Bu kartın 5 bin öğrenciye verileceği bildirildi.

YAŞAM 21.02.2020, 16:57
Başkentte 'simit-kahvaltı' kartı uygulaması!

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik "Simit-kahvaltı kartı" verecek.

5 bin öğrenciye verilecek

Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alabilecek.

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş,  "Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve onlara simit-kahvaltı kartı çıkaracağız. 5 bin öğrencimizin sabah kahvaltılarını ve günün her saati simit ve çeşitlerinden yararlanmalarını sağlayacağız" diye konuştu.

Ankara Halk Ekmek bünyesinde engellilere verilen fakat istismar konusu olan "camekanlı ürün dağıtımı" işini de artık simitçi esnafı yapacak.

Başkan Delibaş, konuya ilişkin, "Ankara simidimizin işin ehli olan ustalarımızın ellerinde olması bizim içimizi rahatlatıyor. Sokakta, okullar, kafeler dahil birçok yerde eski tadı yakalayacağız'' dedi.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu