Baraj suyu çekildi! Ürküten görüntüler ortaya çıktı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Yamula Barajı’nın sularının çekilmesinin aardından mezarlıklarda bulunan iskelet ve kafataslarının ürkütücü bir şekilde ortaya çıktı. Korkunç manzara karşısında ne olduğunu anlamayan vatandaşlar, kemiklerin bir arada toplanarak, mezarlığa defnedilmesini istiyorlar.

YAŞAM 15.10.2019, 10:58 15.10.2019, 11:03
Baraj suyu çekildi! Ürküten görüntüler ortaya çıktı

Kayseri'nin, Kocasinan ilçesinde 2003'de su tutmaya başlayan Yamula Barajı’nın altında kalan Taşhan Mahallesinindeki kalıntılar, suların çekilmesiyle meydana çıktı. Baraj kenarında bulunan bir mezarlıkta da, suların çekilmesiyle beraber iskelet ve kafatasları ortaya çıktı. İskelet ve kafataslarının etrafa saçıldığını gören mahalle sakinleri neye uğradıklarını şaşırdı.

Kayseride ürküten görüntü

"Yarın bizim de olacağımız aynı"

Kayseride ürküten görüntü

Mahalle sakinlerinden olan 64 yaşındaki Abdullah Özdemir, kemiklerin toplanarak bir mezara defnedilmesi gerektiğini belirterek, “Burada gezdiğim zaman iskelet ve kafatasları gördüm. Söyledim ama bunlar toplanmadı. Bunları gördükçe üzülüyorum ve hasta oluyorum. Ben 64 yaşındayım. Burada mezarlık olduğunu bilmiyordum. Baraj geldikten sonra bu mezarlar ortaya çıktı. Burada hiç bozulmayan iskeleti toplayarak yukarıdaki mezarlığa gönderdik ama bunlara hiç bakan yok. Kime ait olduğu da belli değil. Burası toplu mezar olduğu için kime ait olduğunu bilmiyoruz. Su çekilince iyice ortaya çıkıyor. Önceden buralar harman yeriydi. Su çekilince mezar olduğu ortaya çıktı ve kemiklerin hepsi dışarı çıktı. Yarın bizim de olacağımız aynı. O yüzden üzülüyorum. Bunların buradan toplanıp bir mezarlığa defnedilmesi lazım” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kayseride ürküten görüntü

Yorumlar (0)
15
açık