Balonlar, 29 Ekim için Kapadokya semalarında!

Kapadokya'da sıcak hava balonları, bugün Cumhuriyet'in ilanının 97'inci yıl dönümü için havalandı.

YAŞAM 29.10.2020, 09:21 29.10.2020, 17:44
Balonlar, 29 Ekim için Kapadokya semalarında!

Cumhuriyet'in ilan edilmesinin ve demokrasinin taçlandırılmasının üstünden tam 97 yıl geçti. 

Türkiye'nin önemli tatil merkezlerinden biri olan Kapadokya'da Cumhuriyet'in ilanının 97'inci yıl dönümü için etkinlikler başladı.

Kapadokya'nın sahip olduğu eşsiz ve muhteşem güzellikleri yukarıdan seyredebilme olanağı tanıyan sıcak hava balonları, ülkemizin tarihî günü dolayısıyla Türk bayrakları ile havalandı. 

Sıcak hava balonları, gün doğmadan önce Türk bayrakları ile uçabilmek için Göreme beldesinde hazırlandı. Turistlerin sepetlere sırasıyla alındığı, daha sonra oradaki görevlilerin söz konusu sepetlere Türk bayraklarını taktıkları görüldü. Sıcak hava balonları daha sonra Kapadokya'da gökyüzüne süzüldü. 

Turistlerin hayran kaldığı sıcak hava balonları, tarihî, kültürel ve coğrafi güzellikleri ile büyüleyen Kapadokya'nın üzerinde neredeyse bir saat kaldı. 

Yerli turistler otelleri doldurdu

Kapadokya, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde sessizliğe bürünmüştü. Söz konusu tatil bölgesinde Eylül ayı itibarıyla tekrar hareketlilik yaşanmaya başladı.

Bugünün Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resmî tatil olması dolayısıyla yerli turistler, hafta sonu keyifli vakit geçirmek için Kapadokya'ya geldi. Dört günlük tatil programı yapan yerli turistler, Kapadokya'da bulunan otelleri yüzde 100 doldurdu.

Yorumlar (0)
24
açık