Bakırköy’de sivil polisler değnekçiyi suçüstü yakaladı: Polisle pazarlık kameraya yansıdı

Bakırköy’de, müşteri olduğunu düşündüğü sivil trafik polislerine para karşılığı park yeri veren değnekçi kameralara yakalanırken, arsayı otopark olarak işleten fırıncıya da cezai işlem uygulandı.

YAŞAM 14.09.2021, 13:53 15.09.2021, 09:53 Ömer Aksan
Bakırköy’de sivil polisler değnekçiyi suçüstü yakaladı: Polisle pazarlık kameraya yansıdı

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği, Bakırköy Cevizlik Mahallesi'nde kentsel dönüşüm sebebiyle yıkılan bir binanın arazisinin ‘ekmek fırını’ olarak yan tarafta faaliyet gösteren iş yerinin, ruhsatsız olarak sahibi tarafından korsan otoparka dönüştürüldüğüne ilişkin bir istihbarat aldı.

Sivil polisle pazarlık

İstihbarat üzerine müşteri kılığına giren sivil trafik polisleri, gittikleri sokakta onları B.R. adlı şüpheli karşıladı. Müşteri olduğunu düşündüğü polislere 25 TL karşılığında park yeri tarif eden B.R., kameralara yakalandı.

"Arabayı bıracağız." diyen polise, "Kaç saat?" diye soran değnekçi, '1-2 saat kalır.' cevabı üzerine 25 TL istedi. 21.30'a aracın alınması gerektiğin söyleyen değnekçi, park işlemini de kendisinin yapacağını ifade etti.

Araçlarını park ettikten sonra sivil trafik polisleri, kimliklerini açıklayarak değnekçiyi gözaltına aldı.

Otoparka çevirene de yer gösterene de ceza

Kentsel dönüşüm sebebiyle yıkılan binanın arsasını korsan bir otoparka çeviren fırın işletmecisi E.İ.’ye idari işlem yapıldı ve yer gösteren şüpheli B.R. hakkında '2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun değnekçilik maddesi gereğince cezai işlem uygulandı.

Öte yandan başkasına ait arsayı korsan otoparka çeviren E.İ., “sigortasız işçi çalıştırmak” suçu sebebiyle de ceza aldı.

Bakırköy Belediyesi İlçe Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlenen otopark alanının faaliyetlerine son verildi.

Yorumlar (0)
16
açık