Bakan Yerlikaya duyurdu: Hepsi yakalandı

Ali Yerlikaya, İstanbul Esenyurt'taki bir tekel bayisinde iki kişinin yaşamını yitirdiği, bir kişinin yaralandığı hadiseye dair aranan son iki zanlı A.Ö. ve T.Ö'nün de yakalandığını açıkladı.

YAŞAM 31.07.2023, 19:52 Koray
Bakan Yerlikaya duyurdu: Hepsi yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada, İstanbul'a bağlı Esenyurt ilçesindeki Güzelyurt Mahallesi üzerinde yaşanan hadisenin şüphelilerinden A.Ö. ve T.Ö'nün, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, "Hadisenin şüphelilerinden S.Ö. ve M.Ö'den sonra A.Ö. ve T.Ö. de yakalandı. Hadiseye ilişkin zanlıların hepsi gözaltında." bilgisini aktardı.Yerlikaya: Boşuna çaba sarf etmeyin...

Bu hususla ilgili sosyal medya paylaşımı yapan 35 bin 368 hesabın incelendiğini de duyuran Ali Yerlikaya, bunların 9 bin 220'sinin 'bilgisayarlarca yönetilen bot hesap', 2 bin 898'inin PKK, 5 bin 136'sının ise FETÖ bağlantılı hesap olduğunu kaydetti.

Bakan Yerlikaya, "Olumsuz algı yapmak için boşuna çaba sarf etmeyin. Kolluk kuvvetlerimiz suç işleyenleri, toplum düzenini bozanları hukuk önüne çıkartmakta kararlıdır. Suçlu ve suçlarla mücadelemiz aralıksız bir şekilde sürecektir." dedi.

Yorumlar (0)