Aydın'da sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 3'e yükseldi

Aydın'ın Söke ilçesinde etkili olan sağanak yağışın sele neden olması sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi. Selde kaybolduğu belirtilen 1 kişi için arama çalışmaları devam ediyor.

YAŞAM 05.11.2023, 11:37 06.11.2023, 16:41 Şeyda Gül
Aydın'da sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 3'e yükseldi

Dün gece başlayan sağanak yağış sebebiyle Aydın’ın Söke, Koçarlı, Karpuzlu ve Çine ilçelerinde sel felaketi yaşandı. AFAD, jandarma, itfaiye ekipleri başta olmak üzere çok sayıda ekip, selin etkili olduğu bölgelere sevk edildi.

2 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi kayıp

Konuya ilişkin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından sel felaketiyle ilgili bilgiler paylaşıldı. Açıklamada, Demirçay Mahallesinde sele kapılan araçlar olduğu ihbarı üzerine arama kurtarma ekiplerinin olay bölgesine yönlendirildiği ifade edildi. Bölgede yapılan çalışmalar neticesinde 2 kişinin hayatını kaybettiği bilgisine yer verildi. Güneyyaka ve Demirçay mahallelerinde ise 2 kişinin kaybolduğu ve arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Bağarası Mahallesinde dere taştı

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, aşırı yağışlar sonucu 7 kişinin mahsur kaldığı belirtildi. Ayrıca aşırı yağışlar sebebiyle 68 evin su baskınından etkilendiği belirtildi.

Bağarası Mahallesinde dere taşması sebebi ile DSİ iş makinaları bölgeye yönlendirildi.

Araçlar dere yatağına sürüklendi

Otomobil, mahalle meydanından yaklaşık 1 kilometre ilerideki dere yatağında, park halindeyken sele kapılarak sürüklenmiş 4 araç bulundu. Otomobilden Hacer Alptekin ile Erhan Kavaklıçay'ın cenazeleri çıkarılmasının ardından Ali Alptekin için de arama çalışması başlatıldı.

Söke'ye bağlı Güneyyaka Mahallesi'nde sele kapılan Nurten Sivritaş'ın cenazesine arama çalışmaları sonucu ulaşıldı.

Yorumlar (0)