Atlı jandarma birlikleri sahile indi

Dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajları mevkiinde, atlı jandarma birliğinin göreve başladığını gören tatilciler, uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

YAŞAM 11.07.2024, 10:40 12.07.2024, 09:17 Şeyda Gül
Atlı jandarma birlikleri sahile indi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin en çok turizm hareketliliğinin yaşandığı bölgelerinden Sarımsaklı, Badavut plajları ve Şeytan Sofrası bölgeleri bu kez güzelliğiyle değil jandarmasıyla gündeme geldi. Yaz sezonu boyunca atlı jandarma birliği devriye görevi ifa edeceği plajlarda, tatilcilerin karşısına her an atlı bir jandarma çıkabilir.

Bölgede düzeni sağlayacaklar

Sahil bölgesi, plajlar ile Şeytan Sofrası bölgelerinde meydana gelebilecek muhtemel olayları önleyecek olan Ayvalık'ta görevlendirilen 3 at ve 5 personelden oluşan birlik, bölgede düzensiz göçle mücadele etmek amacıyla çalışacak.

Atlı timlerin görevi 9 Eylül'e kadar sürecek

Nevşehir Jandarma At-Köpek Eğitim Merkezi'nde (JAKEM) yetiştirilen "Heybet", "Gençer" ve "Hisar" isimli atlarla gerçekleştirilen uygulama, tatilcilerin yoğun ilgisini çekiyor. Küçükköy Jandarma Karakolu bahçesindeki harada göreve itina ile hazırlanan atlar, devriyenin ardından bir sonraki gün için yıkanıp tımarları yapılarak hazır hale getirilirken, eğitimli ve uysal atları gören tatilciler atları severek atlı jandarmalarla fotoğraf çektiriyor.

Atlı timlerin bölgede 9 Eylül'e kadar görev yapacağı belirtilirken, Tatilciler uygulamadan memnun olduklarını ifade etti.

Yorumlar (0)