Aslıhan'ın bıçaklanması olayında yeni gelişme! Şahsın yalanı ortaya çıktı

20 yaşındaki Aslıhan Zengin'in Aralık 2023'te bıçaklanmasından sonra araştırmalarını yoğunlaştıran polisler, Murat H'yi 5 ay sonra yakalamıştı. Aslıhan'ın da teşhis ettiği şahıs, cezaevine gönderilmişti. Şahsın tutuklanmasının ardından ortaya çıkan 23 yaşındaki Cafer B, Aslıhan Zengin'i kendisinin bıçakladığını öne sürdü. Cafer B'nin ablası ifade verdi, gerçek ortaya çıktı.

YAŞAM 20.06.2024, 14:34 Hakan Öksüz
Aslıhan'ın bıçaklanması olayında yeni gelişme! Şahsın yalanı ortaya çıktı

Üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin (20), Aydın'da tanımadığı bir şahıs tarafından bıçaklanmıştı. 3 organı zarar gören ve 6 saatlik ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Aslıhan'ı bıçaklayan şahıs, 5 ay takibin ardından yakalanmıştı. Aslıhan, emniyete gelerek kendisini bıçaklayan Murat H'yi teşhis etmişti. "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan cezaevine yollanan Murat H'nin bipolar davranış bozukluğu olduğu öne sürülmüştü.

Cafer B, suçu üstlenmeye çalıştı

Murat H'nin cezaevine gönderilmesinden 13 gün sonra ilginç bir olay meydana geldi. 23 yaşındaki Cafer B. adlı şahıs, önceki hafta çarşamba günü bıçaklama olayını kendisinin yaptığını ileri sürdü. Kağıthane Asayiş Büro Amirliğine gelen şahıs, iddiasına göre Aslıhan Zengin'i neden bıçakladığını açıkladı.

İddiaya göre olay nasıl gelişti?

Cafer B'nin iddiasına göre Aslıhan Zengin, korsan taksicilik yaptığı süreçte aracına bindi. Aslıhan'ı sosyal medyadan ekleyen Cafer B, platonik aşık olduğu İkra U. ile genç kızın ortak arkadaş olduğunu gördü.

Suçu üstlenmeye çalışan Cafer B.

İkra U. ile sevgili olmak isteyen Cafer B, sosyal medyadan ortak arkadaş olduğu Aslıhan Zengin'den aracılık etmesini istedi. Bunun üzerine Aslıhan'ın kendisine yönelik aşağılayıcı ifadeler kullandığını öne süren Cafer B, olay günü apartmanın önüne gelerek Aslıhan Zengin'i bıçakladığını iddia etti. Tutuklanan Murat H'nin kaskını taktığını kaydeden Cafer B, kaskı nasıl aldığını hatırlamadığını ileri sürdü.

Cafer'in ablası Semra B, olayın iç yüzünü anlattı

Kağıthane Asayiş Büro Amirliği, Cafer B'nin olay günü aracını kullandığını iddia ettiği ablası Semra B'nin ifadesini kullandı. Kardeşi Cafer'in 7-8 ay önce trafik kazası yaptığını belirten Semra B, "Bu kazanın ardından psikolojisi bozuldu. Kendisi ile alakasız şeyleri yaptığını söylüyor. Hatta ailemize komplo kurulduğunu iddia ediyor, televizyonda gördüğü olayları kendisinin yaptığını söylüyor." dedi.

Aslıhan'ı bıçaklayan Murat H'nin taksideki görüntüsü

"Tedavi ettirmeye çalışıyoruz ama reddediyor"

Kardeşinin bahsettiği arabayı 28 Şubat 2024 tarihinde satın aldığını kaydeden Semra B, "Oysa bıçaklama olayı 23 Aralık 2023'te gerçekleşti. O tarihte aracım bile yoktu. Kardeşim Cafer, psikolojik olarak kötü durumda. Tedavi ettirmeye çalışıyoruz ama reddediyor. İkra U'ya platonik olarak aşık olduğunu öne sürüyor. Benim kapı komşumdur İkra U. Bıçaklanan Aslıhan Zengin'i tanımıyor." ifadelerini kullandı. 

Cafer B'nin yalanı ortaya çıktı

Bıçaklanan üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin'in de ifadesine başvurdu. Cafer B'yi de platonik aşık olduğunu öne sürdüğü İkra U'yu da tanımadığını kaydeden Aslıhan, şikayetçi oldu. 

Cafer B'nin "suç uydurma" nedeniyle gözaltına alındıktan sonra adli kontrol koşulu ile salıverildiği kaydedildi. Cafer B'nin daha önce de "ateşli silahla kanununa muhalefet", "kasten yaralama" ve "intihara teşebbüs" gibi suçları işlediği belirtildi.

Aslıhan Zengin ve babası

Yorumlar (0)