Artvin’de korkunç görüntüler: Kentten bir yangın haberi daha

Artvin'de iki hafta evvel Yusufeli ilçesinin Dereiçi köyünde meydana gelen ve 60 evin küle döndüğü yangının ardından bu defa Artvin il merkezine bağlı olan Ortaköy köyünde yangın çıktı. Oluşan yangında şu ana kadar 6 ev zarar görürken, alevler başka evlere sıçramadan kontrol altına alındı.

YAŞAM 02.04.2021, 00:19 02.04.2021, 14:02 Koray
Artvin’de korkunç görüntüler: Kentten bir yangın haberi daha

Aktarılan bilgiye göre, Artvin kent merkezine bağlı en eski yerleşim yerlerinden biri olan Ortaköy köyü Soylu Mahallesi'nde bugün akşam saatlerinde henüz tespit edilemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın, sert esen rüzgarın da etkisi ile komşu evlere de sıçrarken, an itibarıyla söz konusu yangında 6 ev zarar gördü. Kontrol altına alındı

Alevlerin başka evlere de sıçramaması için Artvin, Ardanuç ve Şavşat belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri ile köylüler yoğun çaba sarf ederken, jandarma ve AFAD ekipleri de köyde yangın söndürme faaliyetlerine destek verdi. Köy sakinleri yangının hemen ardından ahırlarda bulunan hayvanları dışarı çıkararak zarar görmelerini engellerken, yangında şu ana kadar can kaybı yaşanmadı. 

Kontrol altına alınan yangını söndürme faaliyetleri ise devam ediyor.Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu