Artvin'de köye inen ayı ile 'selfie'

Artvin’de yiyecek bulamayan yavru ayı köye indi. Ayı ile karşılaşan yurttaşlar önce şaşırdı, ardından özçekim (selfie) yaptı.

YAŞAM 14.06.2021, 22:14 15.06.2021, 17:59 Koray
Artvin'de köye inen ayı ile 'selfie'

Artvin’e bağlı Şavşat ilçesinde bulunan Sebzeli köyünün sakinleri, yiyecek aramak için gündüz vakti köye inen yavru ayıyı karşılarında görünce neye uğradıklarını şaşırdı. Köy sakinlerine aldırış etmeden mahalle aralarında dolaşarak yiyecek arayışına koyulan yavru ayı uzun bir süre köyden uzaklaşmayınca, yurttaşlar telefonlarına sarılarak ayıyı kayda almaya çalıştı. Köy sakinlerinden Duygu Demir adlı yurttaş ise 30 metrelik mesafeden görüntülediği yavru ayı ile 'selfie' çekerek sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

“Durum gerçekten çok vahim"

Köyde rahat bir şekilde dolaşan yavru ayıyı fotoğraflayan Güven Arifoğlu ise "İklim değişiklikleri ve bununla ilişkili nedenlerden dolayı, bu sene yüksek kesimler oldukça kurak geçiyor. Yiyecek bulmakta zorlanan ayılar, yerleşim yerlerine inmek zorunda kalıyor. Bölgemizde yaşayan ayılar otçul hayvanlardır. Meyve ağaçlarından beslenir, otla beslenir. Gündüz vakti kapımıza kadar indiyse durum çok kötü. Yüksek bölgelerdeki kuraklığa bir çözüm bulunmalı.” sözlerini sarf etti.Yorumlar (0)
24
açık