Ankara'da dezenfeksiyon istasyonu kuruldu

Başkent Ankara'da servis araçları ve taksiler için dezenfeksiyon istasyonu kuruldu.

YAŞAM 31.03.2020, 14:26
Ankara'da dezenfeksiyon istasyonu kuruldu

Altındağ Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele çerçevesinde İskitler Semt Pazar Yeri'nde kurulan dezenfeksiyon istasyonu, hafta içi 09.00-17.00 saatlerinde ücretsiz hizmet veriyor.

Altındağ Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, salgının önlenmesi maksadıyla Zübeyde Hanım Mahallesi'ndeki İskitler Semt Pazar Yeri'nde kurulan istasyon hafta içi 09.00 -17.00 saatlerinde hizmet verecek. 

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında ilk günden itibaren ilçede tedbirler alındığını kaydetti.

Sık kullanılan taksi ve servis araçlarının toplum sağlığı için dezenfekte edilmesinin hayati öneme sahip olduğunun altını çizen Asım Balcı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Yetkili kişi ve kurumların tedbir önerilerini dikkatle dinleyip hızlı bir biçimde hayata geçirdik, vatandaşlarımızın da hayatlarına geçirebilmesi için gerekli kontrolleri yaptık. Şimdi de gün içerisinde çalışma hayatlarını devam ettirmek zorunda kalan taksici ve servisçi kardeşlerimiz için dezenfekte istasyonu uygulamasını hayata geçirdik. Kendilerinin, ailelerinin, araçlarını ulaşım için kullanan vatandaşlarımızın, kısacası tüm toplumun sağlığı için hepsine bu hizmetten faydalanmalarını öneriyorum."

Yorumlar (0)
16
açık