Ankara'da bu yollar trafiğe kapatılacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenecek programlar sebebiyle başkent Ankara'da bazı yollar 29 Ekim günü araç trafiğine kapalı tutulacak.

YAŞAM 28.10.2019, 14:18
Ankara'da bu yollar trafiğe kapatılacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yani Cumhuriyetin kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü etkinlikleri nedeniyle gerçekleştirilecek programlar kapsamında Ankara'da bazı yollar 29 Ekim Salı günü araç trafiğine açık olmayacak.

Konuya ilişkin Ankara Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyetin kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü yani 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde düzenlenecek programlar sonrasında TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) tören alanından başlanarak İnönü Bulvarı-Atatürk Bulvarı, Ulus Meydanı-Cumhuriyet Caddesi'ni takiben Ulus'taki birinci Meclis binasına kadar olan güzergâhlarda resmî geçit töreni tertiplenecek.

Kortej yürüyüşü

Saat 20.00'de ise 54'üncü Cadde ile Aşkabat Caddesi kesişiminde toplanarak Akdeniz Caddesi'ni takiben Anıtpark'a kadar yapılacak kortej yürüyüşü sonrasında saat 20.30'da Anıtpark'ta Athena Grubu bir konser sunacak.

Tüm bu programlarla ilgili olarak 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 23.00'ten itibaren Atatürk Bulvarı'nda Kuğulu Kavşak ile Ulus Meydan arası güzergâh gidiş yönüne göre yollar tek şeride düşürülecek ve trafik tek şerit üzerinden akıtılacak.

29 Ekim Salı günü sabah saat 06.00'dan itibaren Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi, Anıt Caddesi, Spor Park Sokak ve buralara açılan cadde ve sokaklarda trafik çift yönlü verilmeyecek.

29 Ekim Salı günü sabah saat 08.00'den itibaren ise Dikmen Caddesi'ndeki Genelkurmay Kavşağı ile Çetin Emeç Bulvarı'nın kesiştiği noktada İsmet İnönü Bulvarı'ndaki Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'nin kesişimi ile Akay Kavşağı arası, Atatürk Bulvarı Kuğulu Kavşağı ile Ulus Meydan arası, İstanbul Caddesi'nde Kazım Karabekir Caddesi-İstiklal Caddesi'nin kesişimi ile Atatürk Bulvarı arası, Cumhuriyet Caddesi'nde Ulus Meydanı ile Gar Kavşağı arası, Çankırı Caddesi, GMK Bulvarı'nda 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Anadolu Meydanı arası, Ziya Gökalp Caddesi'nde 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Kolej Meydanı arası, Milli Müdafaa Caddesi'nde Genelkurmay Kavşağı ile GMK Bulvarı arası, buralara açılan tüm cadde ve sokaklar ile ihtiyaç duyulması durumunda Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Aşkabat Caddesi ve 83'üncü Sokak çift yönlü olarak programlar sona erene kadar araç trafiğine açık olmayacak.

Ankara Valiliği açıklamasında Ankaralıların mağduriyet yaşamaması için araç trafiğine açık olmayacak yollara ilişkin durumu dikkate almasının faydalı olacağı bildirildi.

Yorumlar (0)