Anaokulunda skandal görüntü: Sandalyeye bağladılar!

Bilecik'teki özel bir anaokulunda skandal bir görüntü ortaya çıktı. Konuşma gecikmesi rahatsızlığına sahip olan 3,5 yaşındaki ikizlerin, sandalyeye iple bağlandıkları görüldü. 

YAŞAM 09.01.2020, 16:52
Anaokulunda skandal görüntü: Sandalyeye bağladılar!

Bilecik’te yaşayan İnci ve Oktay Tarakçı çifti, konuşma gecikmesi rahatsızlığına sahip olan 3,5 yaşındaki çocuklarının, özel anaokulunda sandalyeye bağlandıklarını gösteren fotoğraflar karşısında şaşkınlığa uğradı. 

Baba Oktay Tarakçı, söz konusu fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı. 

Tarakçı, güvenip çocuklarını emanet ettikleri bu kurumda yaşanan olaylar nedeniyle şaşırdıklarını belirterek, "Meğer çocuklarımızı iple sandalyeye bağlayıp sözlü olarak azarlıyorlarmış ve daha neler neler. Bu çocuklar melek ya, nasıl kıydınız, nasıl yapabildiniz bunu. Ben bu konunun adli olarak takipçisi olacağım ve bütün dostlarımızdan da desteklerini bekliyoruz. Siz de çocuklarınıza güvenin, eğer ki bu kurumlara gönderiyorsanız, çocukların huzursuzluklarından şüphelenin." ifadelerini kullandı.

"Yemek yerine kuru ekmek verdiklerini geç öğrendik"

Anne İnci Tarakçı da konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Olaya tepki gösteren anne, "Gelişimsel dil ve konuşma gecikmesi teşhisi ile arayı kapatmaya çalıştığımız, bunun için her hafta en az 2-3 kez eğitim için Eskişehir’e gittiğimiz bu kritik sürecimizde, güvenerek verdiğimiz ve akademik bir eğitim beklentimiz olmasa da en azından sevildikleri ve güvende oldukları bir ortamda olduklarını düşündüğümüz kreşlerinde aylardır bir hayvana bile yapılmaması gereken şekilde çocuklarımızın sandalyeye bağlandıklarını öğrendik. Diğer serbest arkadaşlarının arasında tek bağlı kendileri oldukları için kendilerini çözmek için çırpındıklarını, sandalyeden devrildiklerini ve yerlerde çırpındıklarını, özellikle yemek yerken bağlandıklarında sinirlenip tabaklarını döktüklerinde yeniden yemek vermek yerine kuru ekmek verdiklerini ve diğer birçok şeyi çok, çok geç öğrendik. İnsan hiç kendi başına gelmez sanıyormuş. Oğullarım kuvözde kendilerinden on kat büyük kateterlerin, damar yollarının içinde yaşam mücadelesi verirken ses çıkarmadan ağladıklarında, yanaklarında kurumuş kalmış olan gözyaşı tuzlarını içime kan ağlayarak sildim ben." şeklinde konuştu. 

Çocuklarına anaokulunda kötü davranıldığını kaydeden aile, Bilecik Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Diğer yandan, Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de başvuruda bulunan ailenin şikâyeti sonrası hem idari hem de adli soruşturma başlatıldı.

"Karalama kampanyası yapılmaya çalışılmaktadır"

Tepkilerin ardından özel anaokulundan yanıt geldi. 

Sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunan kurum, fotoğrafın bir ay önce çekildiğini ve "WhatsApp'' gruplarından paylaşıldığını kaydetti.

Kurumun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Kimin çektiği belli olmayan fotoğraflarla, kurumumuza sosyal medya üzerinden karalama kampanyası yapılmaya çalışılmaktadır. Sosyal medya üzerinden yayınlanan fotoğraf ve ilgili yazılara bakarak karalama yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur ve mesnetsiz bu sürece dâhil olan her kişi hakkında da bulunulacaktır. Olaya konu olan fotoğraf, yaklaşık bir ay önce çekilip WhatsApp grubundan gizli olarak çektirdiğini bildiren çocukların velisi, bu kadar süre bekleyerek iddia ettiği üzere çocuklarını bağlayan kişiden değil de okulumuzdan şikâyetçi olarak amacının okulu kapattırmak olduğunu belirtmektedir. Bu durumu çirkin bir boyuta getirmek için kurgulayan veli stajyer olarak kurumumuza yerleştirilmiş kişilerle fotoğrafın çekilmesi sağlandığı kanısındayız. Olay aydınlatıldığında fotoğrafı çeken kişinin bağlama olayını gerçekleştiren kişi olduğu ortaya çıkacak olup, kendilerinden kurumumuza karşı yapılan komplo sonucunda uğradığı zararın tazmini için gerekli işlemler yapılacaktır. Okulumuzda çocuklarınız çocuklarımızdır düsturuyla her çocuğa 4 yıldır özen ve imtinaıyla eğitim ortamı sağlanmaktadır.''

Yorumlar (0)
21
az bulutlu