Aile içi şiddet, çocuğun cinnetiyle sonuçlandı!

16 yaşındaki bir çocuk, annesini döven babasını öldürdü.

YAŞAM 12.10.2019, 10:50
Aile içi şiddet, çocuğun cinnetiyle sonuçlandı!

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Yusuf D.(39), eşiyle tartışırken 16, 8 ve 3 yaşlarındaki üç çocuğunun önünde eşine şiddet uyguladı. Olayı izleyen 16 yaşındaki İbrahim D., mutfaktan bir bıçak alarak annesine şiddet uygulayan babasını bıçakladı. Karındaki bıçak darbeleriyle yaralanan Yusuf D., evden çıkıp kaçmayı denedi. Kanlar içerisinde kalan Yusuf D., çok uzaklaşamadan yere yığıldı.

"Ambulans’ diye feryat eden Yusuf D.’nin yardımına komşuları ve şiddet uyguladığı eşi koştu. 16 yaşındaki oğlu İbrahim D. ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi getirildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Yusuf D., hemen Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yusuf D., Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili araştırmalarını hemen başlatan Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, kısa bir süre sonra İbrahim D.’yi Mescid-i Selam tramvay durağında babasını yaraladığı bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

Yusuf D.’nin komşusu Mahmut Dere, olay anını gazetecilere aktarırken “İş çıkışı akşam saatlerinde dükkânı kapattığımızda bir vatandaşın ‘ambulans, ambulans’ diye bağırdığını duydum. Dışarı çıktığımda baktım bizim karşı komşumuz. O anda göbeğini tutuyordu. Biz yetiştiğimizde yere yığıldı. Baktığımızda karnından bıçaklanmıştı. İç organları dışarı çıkmıştı. Bir havluyla tampon yapmaya çalıştık. Ambulans çağırdık. Ambulans gelene kadar biz müdahale ettik. Bilinci yerindeydi, konuşuyordu. Ambulans aldı hastaneye götürdü. O esnada eşi geldi. Eşine olayın nasıl olduğunu sorduk. Bize ‘eşim bana yumruk attı. Çocuk da ‘anneme niye yumruk atıyorsun?’ deyip babasını bıçakladığını söyledi” şeklinde konuştu.

"Oğlum kocamı bıçakladı!"

Cinnet geçiren ailenin bir başka komşusu da, “Bir kadın çığlığı duydum. Çığlığı duyduğumda camdan baktığımda kocası kucağında yatıyordu ve ‘oğlum kocamı bıçakladı’ diye bağırıyordu, yardım istiyordu. Kadıncağız çığlık çığlığa bağırıyordu” dedi.

"Böyle olsun istemedim, annemi kurtarmak için yaptım"

Emniyetteki sürecin ardından mahkemeye sevk edilen İbrahim D., verdiği ifadede “pişman” olduğunu belirtti. İbrahim D., mahkemede verdiği ifadede “Babam sinirlenerek anneme iki-üç tane sert yumruk attı. Bir tanesi omzuna, iki tanesi kafasına geldi. Sonra yumruk atınca araya ben girdim. Evde bu esnada 3 ve 8 yaşındaki kardeşlerim vardı. Ben araya girince babam, ‘sen karışma. Yoksa seni de, anneni de, kardeşlerini de öldürürüm’ dedi. Sonra annemin boğazını tutarak boğmaya çalıştı. Bende bunun üzerine mutfaktan bıçak alarak, babama doğru bıçağı salladım. İki kere vurdum. Bıçak darbelerinin ikisi de karnına geldi. Babam bunun üzerine kaçtı. Sanırım sokakta düştü" dedi.

16 yaşındaki İbrahim D.'nin mahkemede "Ancak ben böyle yapmak istememiştim. Annemi kurtarmak için böyle bir şey yaptım.  Daha öncesinde de babam evde birçok kez şiddet uygulamıştı. Annemin dişini kırıp, elini bardakla kesmişti. Bana karşı da küçükken birçok kez şiddet uygulamıştı. Babamla aramız normaldi. Ne iyi ne de kötüydü. Bu durum sebebiyle çok üzgünüm ve pişmanım. Serbest bırakılmamı talep ederim” dediği öğrenildi.

İbrahim D., ‘Üst soydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu