Ağrılı annelerden Diyarbakır annelerine ziyaret

Ağrı'dan Diyarbakır'a gelen ve başlarına beyaz tülbent örten 124 anne, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerini ziyaret ederek desteklerini sundular.

YAŞAM 07.10.2019, 23:18
Ağrılı annelerden Diyarbakır annelerine ziyaret

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin HDP İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü oturma eylemine yurdun dört bir yanından destek ziyaretleri sürüyor.

Ağrı'dan gelen ve başlarında beyaz tülbent olan 124  anne, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerini ziyaret ederek, desteklerini ilettiler.

Ağrılı anneler, bölücü terör örgütü PKK aleyhine slogan atıp, Diyarbakır'daki annelerle Kürtçe ağıtlar yaktı, acılarına ortak oldu, eylemlerine destek verdi.

Anneler konuştu

Ağrı'dan gelen annelerden Kelime Dinç, teröre tepki göstererek, şunları söyledi:

"Allah'ın izniyle bunlardan kurtulacağız. İnşallah burayı da onlardan temizleyeceğiz. Hepimiz kardeşiz. Buraya, annelere desteklerimizi iletmek için geldik. Hepimizin çocuğu var. İnşallah onlardan bu annelerin çocuklarını alacağız."

Fatma Üncer de terör örgütü PKK'yı lanetleyerek, çocukları için oturma eylemi yapan annelerin amaçlarına ulaşması için dua ettiklerini söyledi. Bir anne olarak Diyarbakır anneleriyle gurur duyduklarını vurgulayan Fatma Üncer, "Bu annelerin çocukları bizim çocuklarımız gibidir. Hepimiz aileyiz, Kürt, Türk fark etmiyor, hepimiz eşitiz. Biz çocuklarımız için geldik buraya, hepimiz Müslümanız." dedi.

Saltanat Kaya da annelere destek için geldiklerini söyleyerek, "Dileriz ki bu anneler bir an önce evlatlarına kavuşur. Biz onlara destek için geldik. Allah hepsine yardım etsin. Allah devlete zarar, ziyan vermesin." duasında bulundu.

Ağrı'dan gelen annelerden Nazemin Kınat, 8 yıl önce çocuğunun İstanbul'da çalışırken terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını gözyaşlarıyla anlattı. Gözyaşlarına hakim olmayan anne Nazemin Kınat, askerden geldikten sonra çocuğunun dağa kaçırıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Oğlum hangi zalimin elindedir bilmiyorum. Hangi zalimin elindeyse oğlumu göndersin. Artık çocuğumu istiyorum. On senedir çocuğumu görmüyorum, artık yeter. Allah onu götürenlerin belasını versin. Oğlumdan, gittiğinden beri hiç haber alamadım."

Yorumlar (0)