Acılı babaya anlamlı görev!

İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutulması nedeniyle yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in babası Serkan Sakin, Çiğli Belediyesi Harmandalı Okul Öncesi Eğitim Merkezi sorumlusu oldu.

YAŞAM 15.06.2019, 10:29 15.06.2019, 10:35 Banu Fırıncılar
Acılı babaya anlamlı görev!

Yaklaşık iki yıl önce kreş servisinde unutulan oğlunun ölümüyle büyük acı yaşayan Serkan Sakin, Çiğli Belediyesindeki yeni görevi sayesinde zamanını çocuklarla iç içe geçiriyor. Sakin, belediyenin Harmandalı'ndaki okul öncesi eğitim merkezinin idari işlerini yürütüyor ve gününün büyük bölümünü çocuklarla geçirirek onlarla oyunlar oynuyor. 

Serkan Sakin, yeni görevinde çok mutlu olduğuna dair açıklamada bulundu.

Yaşadıkları acı olay sonrası eğitim mevzuatları konusunda çok sayıda araştırma yaptığını belirten Sakin, yeni görevini severek yaptığını ve kreşte herhangi bir eksiklik olmaması için çok özenli çalıştığını ifade etti. 

"Gerçekten çok acı bir deneyim yaşadık"

Sakin, Alperen'in vefatına herkesin çok üzüldüğünü bildiğini söyleyerek, şu şekilde konuştu:

"Nereye gitsek acı bir şekilde tanınıyoruz. Bu, bizim açımızdan çok üzücü. Gerçekten çok acı bir deneyim yaşadık. Burada olmamın sebeplerinden birisi buydu. Bu anlamda Sayın Gümrükçü'ye teşekkür ediyorum. Altından kalkması gerçekten zor oldu. Oğlumuzu kaybettik ama başka Alperenlerimiz, Ayşelerimiz, Alilerimiz, Ali Erenlerimiz oldu. Onlarla ilgilenmek, onlar için bir şey yapabilmek, karınca misali bir damla bile su taşıyabilmek gurur verici."

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile bağlantıya geçerek kreşlerle ilgili projelerini anlattığını kaydeden Sakin, daha sonra da böyle bir görevin gündeme geldiğini belirtti.

"Onlara göz bebeğimiz gibi bakıyoruz"

Sakin, kreşteki bütün çocukları kendi çocuğu gibi gördüğünü söyleyerek, "Aileler çocuklarına gözü gibi bakar. Biz burada onlara göz bebeğimiz gibi bakıyoruz. Gün içinde çocuklarımızın yoklamalarını alırım. Günde 4 defa yoklamalarını aldığımız oluyor. Bir eksik varsa sabahleyin ailelerini arıyoruz, sebebini sorarız." şeklinde konuştu. 

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de Alperen Sakin'in ölümünün herkesi derinden üzdüğünü ifade etti. 

Zor günler geçiren baba Serkan Sakin'e destek olmak için beraber çalışma dileğini ilettiklerini aktaran Gümrükçü, "Serkan Bey de olumlu yanıt verdi ve çocukları çok sevdiğini belirterek belediyemizin okul öncesi eğitim merkezinde görev alma talebini bize iletti. Biz de kendisini, 'çok sevdiği çocukların yanında olsun' diye eğitim merkezimizde görevlendirdik." dedi.

Yorumlar (0)
21°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur