50 bin TL çekmişti ama hesabını görünce şoke oldu

Bankadan 50 bin TL krediyi nakit olarak çeken emekli vatandaş, eve geldiğinde hesabına iki dakika arayla 48 bin 175’şer TL’den toplam 96 bin 350 TL yattığını gördü.

YAŞAM 12.05.2020, 18:19 Burak!
50 bin TL çekmişti ama hesabını görünce şoke oldu

Antalya'da şaşkınlık veren bir olay yaşandı.

Kepez ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki emekli Hüseyin Özer, iş kurmak isteyen oğluna destek ve bazı borçlarını kapatmak için özel bir bankaya giderek 50 bin TL bireysel ihtiyaç kredisi çekmek istedi.

İşlemleri gerçekleştirilen Özer’e, kredi giderleri düşülüp 48 bin 175 TL para elden verildi.

Hesabında fazla para gördü

Evine döndüğünde telefonuna hesabına para yattığına dair mesaj geldiğini gören Özer, interaktif bankacılık kullanarak girdiği hesabına iki dakika arayla 48 bin 175’şer TL’den toplam 96 bin 350 TL daha yatırıldığını fark etti.

Miktar karşısında şaşırdı, bankayı aradı

Kısa süreli şok yaşayan Özer, bunun üzerine bankanın merkezini arayarak durumu izah etti.

Kontroller sonucu kendisine iddiaya göre, "Bu sizin yatırmış olduğunuz para. Kullanabilirsiniz." yanıtı verildi.

Özer, krediyi çektiği bankaya giderek durumu banka müdürüyle görüştü ve personel hatasından kaynaklandığı anlaşılan işlem düzeltildi.

"Kendiniz yatırdığınız için kullanabilirsiniz" dediler

Olayı anlatan Özer, "50 bin liralık kredi çekmek için sabah bankaya gittim. Görevli memur gerekli işlemleri yaptı ve bana da kesintiler haricinde nakit olarak elden verdiler. Paramı aldıktan sonra evime geldim. Bir müddet sonra telefonuma mesaj geldi diye açtım. Telefondan hesabıma baktığımda 97 bin civarında para gördüm. 2 defa para yatmış görünüyor.

Buna istinaden biz bankayı aradık. Orası da ‘Siz kendiniz yatırdığınız için kullanabilirsiniz’ dediler. İçimiz rahat etmedi, kişiler mağdur olmasın diye iade etmek istiyoruz. Şimdi bankaya gidip bankada görevli müdür beye bilgi vereceğiz. Büyük bir ihtimalle personel hatası olduğunu düşünüyorum." dedi.

Yorumlar (0)
24
açık