5 yaşındaki Mustafa, oyuncaklarını yangın bölgesine gönderdi

Tokat’a bağlı Erbaa ilçesinde ikamet eden minik Mustafa, yangın bölgesindeki çocuklara çizdiği resimle birlikte oyuncak gönderdi.

YAŞAM 09.08.2021, 22:49 10.08.2021, 13:50 Koray
5 yaşındaki Mustafa, oyuncaklarını yangın bölgesine gönderdi

Erbaa Belediyesi, Manavgat’ta orman yangınından etkilenen yurttaşlar için yardım kampanyası başlattı. Kampanya ile soğutucu, elektrikli ev aletleri, kıyafet gibi birçok yardım malzemesi toplandı. 

5 yaşındaki çocuktan destek

İlçede ikamet eden Hamza ve Hakime Çiçek çiftinin evlatları 5 yaşındaki Mustafa, meydana gelen felaketten etkilenerek yardım kampanyasına destek oldu. 

Mustafa, içinde itfaiye aracının da bulunduğu oyuncakları, şekerlerle yaptığı resmin bulunduğu poşeti annesi ile beraber belediyeye getirdi. Belediye personelleri tarafından resim ve oyuncaklar Manavgat’a nakledilmek üzere teslim alındı.

"Çok duygusal bir çocuk"

Orman yangınlarını televizyondan gören oğlunun bu duruma çok üzüldüğünü dile getiren anne Hakime Çiçek, "Hazırlık yapmaya akşamdan başladı. İnsanları öyle evsiz barksız görünce çok üzüldü. Çok duygusal bir çocuk. Allah bu tür felaketleri bir daha yaşatmasın." şeklinde konuştu.

Kampanya kapsamında toplanan yardımlar yarın yangın bölgesine ulaştırılmak üzere Manavgat'a gönderileceği öğrenildi.Yorumlar (0)