3 haftadır vaka çıkmayan ilin valisinden çağrı: Lütfen gelmeyin!

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, şehir dışında bulunan Gümüşhanelilere çağrıda bulunarak, "Lütfen olağanüstü durumlar dışında bu süreçte ilimizi ziyaret etmeyiniz, ilimize gelmeyiniz. Olduğunuz yerde kalmanız hem kendi sağlığınız hem buradaki akraba, yakınlarınız ve hemşerilerinizin sağlığı açısından çok önemlidir." açıklamasında bulundu. 

YAŞAM 07.05.2020, 15:36 07.05.2020, 15:44
3 haftadır vaka çıkmayan ilin valisinden çağrı: Lütfen gelmeyin!

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede kendilerine en büyük desteğin Gümüşhaneli vatandaşlar tarafından sağlandığını, bütün kurallara riayet ettiklerini kaydetti. 

Vali Taşbilek, vatandaşların mecburi olmadıkça evlerinden çıkmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu sürecin dünyada başlamasıyla birlikte ülkemiz proaktif davranarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığımızın organizasyonu ve yönlendirmesiyle çok önemli tedbirler alındı. Çok ciddi çalışmalarla bu salgından, olumsuz etkilerinden, insanlarımızın yaşayacağı sıkıntıların bertaraf edilmesi noktasında çok önemli çalışmalar yürütüldü. Bu süreçte Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuz ne dediyse devletimizin bütün kurumları hep birlikte bu öneriler çerçevesinde gerekli bütün tedbirleri alma noktasında büyük çabalar sarf etti. Bizlerde illerde valiler olarak Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyelerini, yönlendirmelerini, İçişleri Bakanımızın direktifleriyle illerimizde takip ettik."

"Lütfen olağanüstülük gerektiren durumlar dışında ilimize gelmeyiniz"

Şehir dışında bulunan Gümüşhanelilere çağrıda bulunan Vali Taşbilek, "Lütfen olağanüstülük gerektiren durumlar dışında bu süreçte ilimizi ziyaret etmeyiniz, ilimize gelmeyiniz. Olduğunuz yerde kalmanız hem kendi sağlığınız hem buradaki akraba, yakınlarınız ve hemşerilerinizin sağlığı açısından çok önemlidir. İhtiyaç duyulmadıkça, olağanüstülük olmadıkça lütfen seyahat etmeyiniz. Yerimizde, evimizde kalalım. Hep birlikte birbirimize aynı duyarlılıkta yaklaşarak bu sıkıntının üstesinden gelelim." dedi.


 

Yorumlar (0)
20
açık