3 bidon benzinle kendini yakacaktı

Ailevi sorunları nedeniyle üzerine benzin döken kişi, polis ekiplerinin bir saat süren ikna çabaları sonucu intihardan vazgeçti.

YAŞAM 10.10.2019, 09:27
3 bidon benzinle kendini yakacaktı

İstanbul Beylikdüzü’nde bir şahıs ailevi sorunlarını gerekçe göstererek akaryakıt istasyonundan aldığı 3 bidon benzin ile eşinin evinin önünde kendini yakmak istedi. Üzerine 1 bidon benzin döken kişi, uzun uğraşlar sonunda ikna edilerek araçtan aşağı indirildi.

İntihar girişimi, dün saat 11.00 sıralarında Beylikdüzü’nün Adnan Kahveci mahallesinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, eşi ile boşanma süreci devam eden H.T bunalıma girerek bir akaryakıt istasyonundan 3 bidon benzin aldı. H.T daha sonra eşinin bulunduğu evin önüne geldi. Telefon ile eşini arayan adam, karısından aşağıya inmesini istedi. Telefonuna olumsuz cevap alan H.T “inmezsen kendimi yakarım” diye tehditte bulundu. Eşi ise genç kocanın bu tehdidi nedeniyle itfaiye ve polis ekiplerine ihbarda bulundu.

1 saat süren ikna çalışmaları sonunda pes etti

Olay yerine gelen ekipler, aracın içerisinde kendini kilitleyip yakmaya çalışan H.T’yi yaklaşık 1 saat ikna etmek için çabaladı. Akaryakıt istasyonundan almış olduğu bir bidon benzini üzerine döken H.T elindeki çakmakla da kendini yakmaya çalıştı.

Olay yerine çağrılan müzakereci ile uzlaşma sağlayan adam, intihardan vazgeçirilerek polis merkezine götürüldü. Polis ve itfaiye ekipleri araç içinde incelemelerde bulunurken, araçtan 3 bidon benzin çıkarıldı.

Yorumlar (0)
17
kapalı