26 yaşındaki İngiliz kadını otel odasında öldüren zanlı yakalandı

Fatih'teki bir otel odasında kadın cesedi bulundu. Cansız bedenin, 26 yaşındaki İngiliz vatandaşı A.M.D. olduğu tespit edildi. Kadını tornavidayla öldüren zanlının bindiği taksinin şoförüne ulaşan ekipler, 28 yaşındaki zanlı A.Y.M'yi kontrol noktasında gözaltına aldı.

YAŞAM 15.11.2023, 14:39 16.11.2023, 17:08 Hakan Öksüz
26 yaşındaki İngiliz kadını otel odasında öldüren zanlı yakalandı

İstanbul Fatih'teki bir otel odasında bir kadının cansız bedenin bulan temizlik görevlileri, durumu polise bildirdi. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, ihbar üzerine harekete geçti. 

26 yaşındaki İngiliz kadını tornavidayla öldürdü

Polis ekipleri, cesedi bulunan kadının 26 yaşındaki İngiliz vatandaşı A.M.D. olduğunu belirledi. Talihsiz kadının, vücudunun farklı yerlerine tornavida darbeleri aldığı ve bu şekilde yaşamını yitirdiği tespit edildi. Cinayette kullanılan tornavida, otel odasında bulundu.

Plakadan taksiye ulaştılar

Polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Zanlının, cinayeti işledikten sonra taksiye binerek otelden uzaklaştığı belirlendi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, plakasından ulaştıkları taksinin sürücüsüyle irtibata geçti. Şoförden, taksiyi en yakın karakola sürmesi istendi.

İngiliz çift, 11 Kasım'da İstanbul'a gelip otele yerleşmiş

Taksici, Fatih'te yer alan bir uygulama noktasında durdu. İngiliz vatandaşı olan 28 yaşındaki zanlı A.Y.M. yakalandı. Çiftin beraber yaşadığı, 11 Kasım'da turistik amaçlı İstanbul'a geldikleri öğrenildi. Zanlı, emniyetteki ifadesinde psikolojik rahatsızlıklarından dolayı ilaç kullandığını itiraf etti.

Yorumlar (0)