26 dakika arayla vefat ettiler

70 yıllık evliliklerinden 11 çocukları bulunan 92 yaşındaki Raziye ile Abdurrahman Yılmaz çifti, 26 dakika arayla vefat ettiler.

YAŞAM 20.07.2019, 11:12
26 dakika arayla vefat ettiler

Müthiş yaşam öyküsünün adresi Antalya. 70 yıllık evlilikleri boyunca birbirlerine olan sevgi ve saygılarıyla herkes tarafından örnek gösterilen 92 yaşındaki Raziye ile Abdurrahman Yılmaz çifti, 26 dakika arayla yaşamlarını yitirdiler.

Karşılıklı sevgi ve saygılarıyla çevrelerine her zaman örnek olan Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çifti, 70 yıl önce dünyaevine girdiler. Antalya şehir merkezine 16 kilometre uzaklıktaki yaylada bir ömür geçiren Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çifti, zorlu yaşam şartlarına rağmen birbirlerine hep destek oldular ve hayat mücadelesini her zaman birlikte verdiler.

Sıkıntıları, maddi imkansızlıkları ve zorlukları sevgileriyle ve birbirlerine olan saygıyla aşan Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çifti, hastalıkta ve sağlıkta deyimini boşa çıkarmadılar ve birbirlerini hiçbir yalnız bırakmadılar. Evliliklerini 11 çocukla taçlandıran ve çocuklarından 30 toruna sahip olan Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çiftinin, sadakatle birbirine bağlı elleri, yaşlılığa bağlı olarak 26 dakikayla gelen ölümle ayrıldı.

Birbirinden habersiz vefat ettiler

Yaşadıkları köylerinde adeta sevgi, saygı ve sadakatin simgesi haline gelen, yeni evlenen gençlere herkes tarafından örnek gösterilen Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çiftinden Raziye nine Moryer Yaylası'ndaki evinde dün 07.30'da, Raziye ninenin vefatından habersiz olan Abdurrahman dede ise 07.56'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Annelerini ve babalarını 26 dakika arayla kaybeden Yılmaz çiftinin çocukları, torunları, akrabaları ve yakınları büyük üzüntü duydu.

Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çiftinin yan yana konulan tabutlarının yer aldığı cenaze namazına katılan köylüler, duygu dolu anlar yaşadılar. Köylüler, "Birbirlerini bu dünyada yalnız bırakmak istemediler. Kaderleri birlikte yazılmış." dediler.

Yaşadıkları yerdeki mahalle mezarlığında dün, kılınan namazın ardından çiftin cenazeleri yine yan yana defnedildi.

Allah dualarını kabul etti

Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çiftinin 55 yaşındaki oğlu Turan Yılmaz, önce annesini hemen ardından ise babasını kaybetmenin üzüntüsünü ve şaşkınlığını yaşadıklarını dile getirdi.

Köy şartlarında, binbir zorluk ve zahmet ile Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çiftinin 11 çocuk yetiştirdiğini, evlendirdiğini aktaran oğul Turan Yılmaz, "Birbirlerini çok severlerdi. Babam anneme her zaman, 'Biz birlikte öleceğiz. İnşallah ikimiz bir ölürüz.' derdi. Annem de gülerek tasdik ederdi. Demek ki içlerine doğmuş. Allah dualarını kabul etti." diye konuştu.

Raziye ve Abdurrahman Yılmaz çiftinin gelini Nursel Yılmaz, anne ve babasının yaşlılıkta bile birbirlerini hep koruduklarını söyleyerek, "Babam, kendisine yemek yedirirken, 'Annem de yiyor mu?' diye bakardı. Babam, kendinden çok annemi düşünürdü. Anne ve babamızın birlikteliklerini kendimize örnek alacağız. Birbirlerini çok severlerdi. İkisi de aynı anda ölmek istiyorlardı. Rabbim dualarını kabul etti. Dilekleri gerçek oldu. Biz de çocukları olarak onlara elimizden geldiğince iyi bakmaya çalıştık." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu