25 yıldır yürüyemeyen adamın tek bir isteği var!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan ve geçirdiği kaza nedeniyle fiziksel engelli olan 58 yaşındaki Asim Arslan, rahat bir şekilde dışarı çıkabilmek içi hayırseverlerden akülü araba istiyor.

YAŞAM 28.10.2019, 10:06 28.10.2019, 10:11
25 yıldır yürüyemeyen adamın tek bir isteği var!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı YeniKöy köyünde yaşayan 58 yaşındaki Asim Arslan'nın 25 yıl önce geçirdiği bir traktör kazası sonucu hayatı alt üst oldu. Asim Arslan, her gün olduğu gibi o gün de traktörüne binerek tarlaya gitmek istedi. Fakat Arslan, seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybetti ve savrulan traktör ters döndü. 

Bunun sonucunda Arslan, ters dönen traktörün altında kalması sonucu bacaklarından yaralandı ve kalça kemiği kırıldı. O günden beri 25 yıldır bacaklarını tam olarak kullanamaması nedeniyle yürüme engelli kalan Arslan, eşi Emriye Arslan'nın desteği ile ayakta durmaya çalışıyor.

"Ben de kazadan önce herkes gibi sağlıklıydım"

Traktör kazası nedeniyle yürümekte zorluk çektiğini belirten Asim Arslan, "O kaza hayatımı karattı. Binlerce kilo ağırlığındaki traktörün altında kaldım ve bacağım, kalçam hasar gördü. Üzerine basıp yürüyemiyorum. Allah kimseye böyle bir kaza yaşatmasın. Ben de kazadan önce herkes gibi sağlıklıydım. Hem manevi hem de maddi anlamda sıkıntılar yaşıyorum." ifadelerini kullandı.

"Akülü araba olmayınca özgürlüğümün kısıtlandığını hissediyorum"

Maddi sıkıntılar sebebiyle yeni bir akülü tekerlekli sandalye alamayan Arslan, şunları söyledi:

"Hayırseverlere ve yetkililere sesleniyorum. Bu konuda bana yardımcı olan çıkarsa çok mutlu olacağım. Akülü araba olmayınca özgürlüğümün kısıtlandığını hissediyorum. İnşallah sesimi duyan biri çıkar ve bana yardımcı olur. Durumumu yaşamayan bilemez. Devlet büyükleri ve hayırseverlerin bana sahip çıkmasını istiyorum."

Yorumlar (0)