21 kent için uyarı verildi: Önlemlerinizi almadan dışarı çıkmayın

Meteoroloji’den yapılan uyarıda Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağış beklendiği duyuruldu. Bunun yanı sıra 21 ilde hava sıcaklığının 35 derecenin üzerinde olacağını kaydedildi.

YAŞAM 25.08.2023, 08:42 Şeyda Gül
21 kent için uyarı verildi: Önlemlerinizi almadan dışarı çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayımlanan son hava durumu tahmin raporuna göre, ülkenin kuzeydoğusu ile İç Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Giresun’un iç kesimleri ile Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan ve Kars çevrelerinde ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ülkenin diğer yerlerinin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilen hava sıcaklıklarının 35 derecenin üzerinde seyretmesi öngörülüyor. Buna göre 35 derecenin üzerinde sıcaklık yaşayacak iller, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Elazığ, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Batman, Diyarbakır, Tunceli ve Mardin şeklinde sıralandı.

Rüzgar

Genellikle kuzey, yurdun güney kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın, Marmara'nın batısında zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava sıcaklıkları

Manisa: 38 derece

İzmir: 36 derece

Aydın: 39 derece

Denizli: 39 derece

Muğla: 37 derece

Burdur: 37 derece

Isparta: 36 derece

Adana: 36 derece

Osmaniye: 36 derece

Kahramanmaraş: 40 derece

Kilis: 39 derece

Gaziantep: 38 derece

Adıyaman: 39 derece

Şanlıurfa: 38 derece

Mardin: 36 derece

Şırnak: 36 derece

Siirt: 38 derece

Batman: 40 derece

Diyarbakır: 38 derece

Elazığ: 35 derece

Tunceli: 35 derece

Yorumlar (0)