2 yavrusu olacaktı: Bartın'da gebe karacanın derisini yüzerken yakalandılar

Bartın’da kaçak şekilde avlanan ve hamile karacayı vurduktan sonra derisini yüzüp parçalayan kişiler, kıskıvrak yakalandı.

YAŞAM 13.02.2021, 20:14 14.02.2021, 14:28 Koray
2 yavrusu olacaktı: Bartın'da gebe karacanın derisini yüzerken yakalandılar

Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülmekte olan 'Av Koruma Kontrol Çalışmaları' çerçevesinde, Ulus ilçesinde bulunan Kalecik köyündeki ormanlık bölgede kaçak şekilde avlanan 5 kişi yakalandı.

Söz konusu kişilerin hamile bir karacayı vurdukları, etlerini bölüşmek için derisini yüzdükleri tespit edildi.2 yavrusu olacaktı

Öte yandan, kaçak avcılarca öldürülen hamile karacanın karnından 2 tane cenin çıktığı belirlendi.

Kaçak şekilde avlanan 5 kişiden 4’ünün avcılık belgesine de sahip olmadıkları belirtilirken, bahse konu kişilerin üzerinden çıkan 2 adet av bıçağına ve 4 adet silaha el konuldu.

4 kişiye, 'koruma altındaki hayvanları avlamak', 'av günü haricinde avlanmak', 'avcılık belgesine sahip olmadan avlanmak', 'üreme mevsimindeki hayvanları rahatsız etmek', 'takozsuz silah ile ava çıkmak' ve '3 adet karacayı vurmak' suçlarından idari işlem uygulanacağı, söz konusu avcılık belgesine sahip olan kişiye ise 'üreme mevsiminde avlanmak’ ve 'av günü haricinde avlanmak' suçlarından idari işlem uygulanacağı öğrenildi.

 

Yorumlar (0)
22
açık