15 aylık Meryem bebek hayata tutundu

Depremin ardından Kahramanmaraş'a yönlendirilen ekipler, Menderes Mahallesi'ndeki bir apartmanın enkazında yaptıkları çalışmayla 15 aylık Meryem bebeği kurtardı. Meryem bebeğin annesinin enkazdan çıkarılması için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.

YAŞAM 07.02.2023, 13:10 Hakan Öksüz
15 aylık Meryem bebek hayata tutundu

Kahramanmaraş'ta dün meydana gelen depremlerin ardından zamana karşı yarış başladı. Bir yandan enkaz altından insanların çıkarılması için çalışma yürütülürken bir yandan da hava şartlarıyla mücadele ediliyor. Bölgedeki binlerce kişinin donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı belirtiliyor.

10 katlı binanın enkazından sesler geliyor

Arama kurtarma ekiplerinin mücadelesi, depremin vurduğu Kahramanmaraş'ta devam ediyor. Menderes Mahallesi'ndeki Köker Sitesi'nde yer alan 10 katlı binanın enkazından duyulan sesler üzerine ekipler çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. 

Bebeğin annesi halen daha enkaz altında

Madenciler, komando birlikleri, çevik kuvvet ekipleri, 112 Acil Sağlık, AFAD ve UMKE'nin çalışmasıyla depremin ardından 31 saat sonra 15 aylık bebeği enkazdan kurtardı. 15 aylık Meryem Işık, enkazdan çıkarıldıktan sonra hastaneye sevk edildi. Meryem bebeğin annesinin ise halen daha enkaz altında olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)