12 aracın karıştığı kazada iki kişi öldü

Edirne'de toplam 12 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında iki kişi yaşamını yitirdi, 35 kişi ise yaralandı.

YAŞAM 10.09.2023, 18:17 topcu
12 aracın karıştığı kazada iki kişi öldü

Edinilen bilgi doğrultusunda, İstanbul-Edirne TEM Otoyolu'nun Köseömer mevkisinde an itibarıyla belirlenemeyen sebeple anız yangını meydana geldi. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın yol kenarında bulunan ağaçlara sıçradı.

Yangının meydana geldiği bölgede sekiz otomobil, üç tır ve bir kamyonun karıştığı zincirleme trafik kazası yaşandı.Yaralılardan biri kurtarılamadı

Çevredekilerin ihbarda bulunması üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık, jandarma ve polis ekibi yönlendirildi.

Kazada araçlardaki bir kişi olay mahallinde can verdi, 36 kişi ise yaralandı. Yaralılar sağlık personelleri tarafından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Edirne Devlet Hastanesine nakledildi. Ağır şekilde yaralanan bir kişinin daha hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.

Kazada vefat edenlerin sayısı ikiye yükseldi.

Diğer taraftan, anız yangını itfaiye personelleri tarafından söndürüldü.Vali Sezer'den açıklama

Edirne Valisi Sezer bölgeye gelerek yetkililerden bilgi edindi. 

Yunus Sezer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, trafik kazasına 12 aracın karıştığını ifade etti.

Kazaya örtü yangınının mı yol açtığının araştırma neticesinde ortaya çıkacağını dile getiren Sezer, şu sözleri sarf etti:

"Her iki şeritte de eş zamanlı olarak oluyor. Edirne yönünde bir örtü yangını söz konusu. Belki ondan ötürü, dikkatsizlikten ya da onun etkisiyle meydana gelmiş olabilir. Elbette bunların hepsi inceleme neticesinde ortaya çıkacak. Hem sağlık hem jandarma hem de polis birimlerimiz buradalar. Gerekli önlemleri almış vaziyetteler. Yaralıların hepsi hastanelere sevk edildi. Geçmiş olsun."

Yorumlar (0)