Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin Uzunyayla çiftçileriyle buluştu!

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Pınarbaşı ilçesi Uzunyayla mevkiinde çiftçilerle bir araya gelerek hayvancılık ve tarımsal projelere ilişkin bilgi verdi.

TARIM 28.01.2020, 14:25 28.01.2020, 14:29
Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin Uzunyayla çiftçileriyle buluştu!

Şahin, Pınarbaşı ilçesine bağlı Uzunyayla’da ve Örenşehir mahallelerinin köy muhtarlarını ziyarette bulundu. Köy muhtarının evinde gerçekleştirilen toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yeni tarım politikaları, İl Müdürlüğü'nün çalışma alanında geliştirdiği tarımsal projeler ve tarım alanındaki amaçlara ilişkin çiftçilerle bilgi alışverişinde bulundu.

“Yüksek rakım hayvancılıkta avantaj!”

Örenşehir köyüne ilişkin, "Köyümüzün yüksek rakımlı bölgede olması hayvancılık alanında avantaj sağlayabilir" diyen Şahin, bölgede bulunan doğal meraları koruma ve hayvancılıkta maksimum seviyede kullanmaları konusunda çiftçilere izlemesi gereken yol haritasına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Şahin, "Hayvancılıkta aile işletmeciliği büyük önem taşıyor. Köy şartlarında yapılan hayvancılıkta aile bireyleri görev paylaşımı yapıyorlar ve aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Özellikle yüksek rakımlı ve kaliteli mera alanına sahip bölgelerimizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği günümüz şartlarında daha büyük önem kazanıyor" diye konuştu.

Yorumlar (0)
-2°
açık