Tarım ve balıkçılık işletmelerine 50 milyon avro hibe!

IPARD II Programı Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı ile tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi sürecine dair projelere 50 milyon avro hibe verilecek.

TARIM 04.01.2020, 17:55
Tarım ve balıkçılık işletmelerine 50 milyon avro hibe!

IPARD II Programı Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı ile tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi sürecine dair projelere 50 milyon avro hibe verileceği bildirildi. Bu kapsamdan 42 il faydalanabilecekken, destek bütçesi 50 milyon avro olacak.

Başvurular 42 ilden kabul edilecek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı duyursunda hibe desteğinin 42 ili kapsadığını açıkladı.

Destek bütçesi 50 milyon avro!

“Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinden yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin işlenme sürecine dair başvurular kabul edilecek.

Yatırım süresi maksimum 12 ay olacak!

Desteklenecek sektörler, destek oranları ve destek bütçesi şu şekilde aktarıldı:

Sekizinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 12 (on iki) ay olarak parçalara bölünebilecek. Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler ise Başvuru Çağrı Rehberinden öğrenilebiliyor.

2014-2020 IPARD Programının son haliyle ilgili bilgiler, Tarım ve Orman Bakanlığının (www.tarim.gov.tr) ve TKDK’nin (www.tkdk.gov.tr) internet adreslerinden elde edilebiliyor.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu