Pandemide insanlar “toprağa yöneldi” 

Yaklaşık 14 aydır süren Covid-19 salgını, evde vakit geçirmek zorunda kalan insanların “toprağa ve tarıma” yönelmesine vesile oldu. 

TARIM 21.04.2021, 11:43 21.04.2021, 17:34 Başak Çetin
Pandemide insanlar “toprağa yöneldi” 

Ülkemizde yaklaşık 14 aydır devam eden Covid-19 salgını boyunca pek çok kez uygulanan evde kalma kısıtlaması, insanların farklı uğraşlara yönelmesine vesile oldu. Bu süre zarfında özellikle toprağa ve tarıma yönelen insanlar, fidancılık ve emlak sektörüne can gelmesini sağladı.

Ülkenin pek çok yerinde olduğu gibi Ege Bölgesi’nde de artan tarım faaliyetleri, insanların tarım yapmak amacıyla arazi satın almalarını sağladı. Arazi alım-satımı ve fidancılık sektörünün altın yılını yaşadığını belirten uzmanlar, eskiden apartmanlarda yaşamanın ayrıcalık olarak görülürken şu anda 20 metrekare biçme alanı olan kişilerin mutlu olduğunu dile getiriyor.Türkiye’nin her yerine gönderimi yapılıyor

Fidan Diyarı isimli fidan marketinin sahibi Selin Bingöl, “Covid-19 salgını döneminde insanların yaşam şekilleri değişti. Özellikle ekip biçmeye, tarıma ağırlık verildi. Fidan Diyarı’nı 5 sene önce kurdu ve şu anda altın günlerimizi yaşıyoruz. İnternet üzerinden beğenilen fidanları ülkemizin dört bir yanına gönderiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
24
açık