Hasat zamanı fotoğrafları ödüllendirildi

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), “Gaziantep’te Hasat Mevsimi” başlığıyla hasat zamanı fotoğraflarını ödüllendirdi. Bu yıl ikincisinin gerçekleştirdiği fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar düzenlenen törende ödüllendirildi.

TARIM 01.01.2020, 10:42 01.01.2020, 14:10
Hasat zamanı fotoğrafları ödüllendirildi

Ödül töreninde dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların bulunduğu sergi Gaziantep Ticaret Borsası hizmet binasında gerçekleştirildi. Serginin açılışında GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, eser sahipleri ve töreni izlemeye gelen diğer katılımcılar yer aldı.

Gaziantep’te yapılan hasatlarda çekilen fotoğrafların yarıştığı sergide aynı zamanda tarım ürünlerinde kullanılan geleneksel yöntemler hakkında da sunum yapıldı.

Katılımcıların beğenisini toplayan sergide, eser sahipleri ve fotoğrafları tanıtıldı ve daha sonra ödül törenine geçildi.

“Gaziantep’te Hasat Mevsimi” adıyla düzenlenen etkinlikle; Gaziantep’in zengin tarım ürünlerini, geleneksel hasat yöntemlerini fotoğraflarla kayıt altına alarak kentin tarımdaki gücünün tanıtılması hedefleniyor. GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, ödül töreni başlamadan önce yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya olan ilginin her geçen yıl arttığını ifade etti.

Gaziantep'te çekilen fotoğrafların yoğunlukta olduğu eserler arasında 15 farklı ilden 200’ün üstünde katılımcı iştirak etti.

Antep fıstığı, kurutmalık, pestil, sucuk ve pekmez gibi mamullerle uluslararası tanınırlığı olduğunu aktaran Tiryakioğlu, “Asırlık bir geleneğin hassasiyetle yaşatılması ile günümüze kadar uzanan bu ürünler gastronomi kimliğimizin vazgeçilmez öğelerinin başında gelmekte” ifadesini kullandı.


Birincisi Mayıs ayında düzenlenen yarışmada ödül alan fotoğraf

Yapılan konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi. Ödül töreninde yarışmaya Gaziantep'ten katılarak birincilik ödülünü kazanan İbrahim Şimşek kazandığı ödülü ve teşekkür plaketini GTB Başkanları Ahmet Tiryakioğlu ve Mehmet Akıncı tarafından aldı. Yarışmaya Çorum'dan katılan Sedat Tezgül ikincilik ödülünü alırken, aynı ilden katılan Ayşe Çalışkan’da üçüncülük ödülünü aldı.

Yarışmada sergileme hakkı kazanan yarışmacılara teşekkür plaketi takdim edildi. Tören programı, hatıra fotoğrafların çekimiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu