Çiftçilere nefes aldıracak haber: Borçlar 3 ay ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2/B ve tarım arazileri satışında 46 bin 500 hak sahibinin Nisan, Mayıs, Haziran aylarına ait 156 milyon liralık borcunu 3 ay süreyle ertelediklerini duyurdu. 

TARIM 22.04.2020, 10:37
Çiftçilere nefes aldıracak haber: Borçlar 3 ay ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele dâhilinde aldıkları yeni kararları bildirdi. 

Bakan Kurum, 2/B ve tarım arazileri satışında 46 bin 500 hak sahibinin Nisan, Mayıs, Haziran aylarına ait 156 milyon liralık borcunu 3 ay süreyle ertelediklerini duyurdu. 

Kurum, ayrıca hazineye ait tarım arazilerini tarım/hayvancılık amaçlı kullanan çiftçilerin 43 milyon liralık ecrimisil ödemelerinin, 3 ay süreyle ertelendiğini ifade etti. 

18 bin çiftçinin bu haktan faydalanacağını kaydeden Kurum'un açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"Topraklarımıza değer katan, ülkemizi üreterek kalkındıran çiftçilerimizin her zaman yanındayız. İçinde bulunduğumuz süreci omuz omuza vererek ve daha da güçlenerek aşacağız."

"46 bin 500 hak sahibinin 2/B ve tarım arazileri satışlarında Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin ödemesi gereken toplam 156 milyon TL borç tutarını da yine herhangi bir zam veya faiz uygulamadan ve başvuru şartı aranmaksızın 3 ay süreyle erteliyoruz."

"Çiftçilerimizce kullanılan Hazineye ait tarım arazilerinin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ilişkin ecrimisil ödemelerini zam veya faiz uygulamadan üç ay süreyle erteliyoruz. 43 milyon TL'lik borcun erteleneceği düzenlemeden yaklaşık 18 bin çiftçimiz yararlanacak."

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu